Sivilce Tedavisi Nasıl Olur?

Sivilce Tedavisi Nasıl Olur?

Gençlerin moralini bozan ve çevresinde pek sosyal olamamasının nedenlerinden bir tanesi de; sivilcedir yani akne. Akne ergenlik yaşlarında başlayıp sizinle ergenliğiniz bitene kadar devam eder fakat bu ergenlik süresince sizin moralinizi alt üst edebilir ve çevrenizdeki kişilerin size bakış açılarını değiştirebilir.

Sivilce tedavisi 3 aşamadan oluşur. Bu aşama ilk halli sivilce, orta halli sivilce ve zor halli sivilcedir. Sivilceleriniz fazlalığına göre doktorunuza tedavi etmesi için söylemlerde bulunabilirsiniz. Eğer sivilceleriniz ilk halliyse bunu evde bitkisel yöntemlerle de geçirebilirsiniz fakat tam etkili sonuç alabilmek için bir doktora başvurmanız gerekiyor.

Sivilce Tedavisi Nasıl Olur?

Sivilce Tedavisi

Orta halli bir sivilceniz varsa bu sorunu mutlaka bir doktora başvurararak halletmelisiniz çünkü her an daha da ileriye gidebilir veya evde kullandığınız yöntemler işe yaramayabilir. Sivilce tedavisinde sürekli kullanılan bazı ilaçlar ve kremler vardır. Bunlardan bir tanesi de ”imex”tir. İmex, ilk halli ve orta halli sivilceler için geçici bir çözüm olabilir fakat tam etkiyi istiyorsanız zor halli sivilceler de kullanılan hapları kullanmanız gerekir ki bu ilaçlarında bünyeye etkisi çok fazladır.

Zor halli sivilceler tedavi edilirken sizden kan tahlilleri ve yaşınız sorulur çünkü size verilecek olan ilacın yan etkisi çok fazla ve çok büyük sorunlara yol açabilir. Açabileceği en büyük sorun karaciğer yağlanması ve karaciğer iflasıdır. Eğer bu ilaçla birlikte çok fazla alkol tüketirseniz ölümle karşılaşabilirsiniz çünkü bu ilaçlar karaciğerinizi çok fazla yorduğundan alkolle birlikte alırsanız vücudunuza yan etkisini fazlasıyla gösterecektir. Bunun yanında bu ilaçları kullanırken yüz kuruluğu, dudak kuruluğu, yüzde pullanma, burun kanaması ve bel ağrıları şikayetiyle doktorunuza başvurmanız çok doğaldır çünkü bu yan etkilerin tamamı ilacın reçetesinde yazmakta ve siz bunları kabul ederek başlıyorsunuz. Bu ilaç sivilceleriniz için kesin çözümdür fakat bu ilacı 6 ay boyunca tam etkisini gösterebilmesi için mutlaka kullanmanız gerekiyor. 6 ay sonrasında sizde göreceksiniz ki yüzünüzde hiç bir sivilce kalmayacak, test edilmiştir ve onaylanmıştır.

Sivilcelerinizden kurtulmak istiyorsanız yukarıda yan etkilerinden bahsettiğimiz ilacın adı; Aknetrent ve Roacctune’dir. Bu ilaçlar sayesinde sivilcelerinize kesim çözüm yolu sunabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.