Sigaranın Hamilelere Etkisi

Sigaranın Hamilelere Etkisi

Aslında sizlere bu konu hakkında daha önce bilgi verdik ve sigara içmemeniz gerektiğini söyledik zira size sigara için gibi birşey diyemeyiz çünkü bu kadar zararlı olan birşeyi size asla öneremeyiz. Hamile anneler dahil daha bir çok insanın bu konuda olan şikayetini görmeniz adına sizlere özel bir haber hazırladık ve işte sizlere o özel haber: !

Hamilelik öncesi veya hamilelik sonrası sigarayı asla içmemeniz gerekiyor. Sigara paketlerinin üzerinde şu ibareyi görebilirsiniz; ”Sigara içmek cinsel iksizdarlığa neden olur.” Evet, neredeyse bütün sigara paketlerinin üzerinde bu yer alıyor ve bu ibare denenmiş, onaylanmıştır. Sigara içen ve sigara içmeyen insanın arasında seks konusunda büyük açık ara fark vardır. Aynı zamanda sigara içen bir kadının yumurtlamasında sorunlar oluşur yani sigara içenlerin yumurtalarında büyük sorunlar oluşuyor ve bu sorunlarda anneliğinize büyük zarar verebiliyor hatta hamile kalmanızı önleyebiliyo diyebiliriz. Yumurtalığınızda eğer bir sorun varsa ve sizde sigara içiyorsanız büyük ihtimal bu sorun sigaradan kaynaklıyor başka bir ihtimali olamaz, bir an önce sigarayı bırakıp tekrar hamileliğinizi denemelisiniz, emin olun bu sefer bu iş olacak ama yumurta bölgenizin düzene binmesi için en az 1 ay beklemeniz gerekiyor çünkü sigaranın etkisi azalıp yumurtalığınızın düzene binmesi gerekiyor.

Yukarıdaki gibi sigaranın daha sizler için bir çok etkisi bulunuyor, bunu burada sıralayacak olsak bitiremeyiz. İçeriğinde barındırdığı zehirli maddeler yüzünden bir çok işiniz zorlaşıyor hatta bakın yukarıda dediğimiz gibi ”hamileliğiniz bile sıkıntılı sürece giriyor.” Eğer hamileyken sigara kullanımına devam ederseniz büyük ihtimal bebeklerinizde büyük sorunlar yaşanacak ve bebeğinizin sağlığından şüphe etmenizde büyük fayda var. Eğer sizde bir sorun oluşuyorsa bebeğinizde de bir sorun oluşacaktır, bunun için mutlaka sigara kullanımına dikkat etmeniz gerekiyor veya bu olay şu şekilde olabilir; ”Ben anne olmama rağmen sigara kullanıyorum ama bebeğime birşey olmuyor.” demeyin eğer anne karnında çocuğa birşey olmuyorsa mutlaka doğduktan sonra yavaş yavaş problemler meydana gelecektir ve biraz mantıklı düşünürsek sigara kullanımını azaltmalı hatta yok etmeyi denemelisiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

Beğendiyseniz paylaşabilirsiniz Facebook Twitter Google+ Whatsapp