Protein Tozu Çeşitleri

Protein Tozu Çeşitleri

Özellikle hızlı bir şekilde kas yapısına sahip olmak isteyenlerin çok fazlaca tercih ettiği faktörlerden bir tanesi de protein tozları olmuştur. Protein tozları kendi arasında da çeşitlere ayrılmıştır. Yani bugün baktığınız zaman piyasa genelinde birçok protein tozu çeşidini rahatlıkla görebilirsiniz. Bu yüzden de genellikle protein tozu kullanmak isteyenler hangisini alacağına kolayca karar veremezler. Bu nedenle de böyle bir durumla karşı karşıya kalan okuyucularımız için biz bu hakkında bir bilgilendirme yapalım istedik.  Protein tozu kullanırken dikkat edilmesi gereken konu sizin hangi sporu yaptığınızla alakalıdır. Buradaki protein tozları da bu doğrultuda bilgilendirmek için hazırlanmıştır.

Protein tozu kullananların genellikle en sık kullandıkları toz çeşididir. Özelliği ise yavaş sindirim kolaylığı sağlaması ve etkisinin de uzun süre boyunca kalmasıdır. Bunu genellikle uyumadan önce kullanmanız gerekir. Bunu yapmanızın nedeni ise gece siz uyurken Kazein Proteini sizin vücudunuzdaki protein dengesini sağlayacaktır. En etkili faydalarından bir tanesi ise sizin bağışıklığınız üzerindeki olumlu etkilidir protein tozu sayesinde bağışıklık sisteminiz güçlenecektir.

Fazlaca tercih edilme nedenlerinin en başında ekonomik olması gelmektedir.  Protein tozu kullanmaya yeni başlayan kişiler genellikle ilk olarak Whey Konsantresi ile başlar. Bununla beraber diyet yapanların protein amaçlı olarak kullandığı ve tavsiye ettiği bir üründür. Etkisi kas oluşumunu desteklediği için genelde öğünler arasında kullanılır. Genellikle toz alındıktan 1 saat sonra etkisini kaybetmektedir.

Whey İzolesi

En hızlı sindirilen protein tozlarından bir tanesi olarak bilinir. Ve özelliği protein bakımından zengin olmasıdır.  Whey Konsantresi’nden daha pahalı olarak bilinir. Bir diyet programını uyguluyorsanız sizin karbonhidratsız diyetiniz için ideal bir seçimdir diyebiliriz. Yani tozun içerisinde karbonhidrat yok denecek kadar azdır. İçerisinde şeker maddesinin bulunmaması da en çok tercih nedenlerinin başında gelmektedir.

Eğer siz de vejetaryenseniz o zaman bu tozu kullanmanızı kesinlikle öneriyoruz çünkü sizin vücudunuza oldukça iyi gelecektir. Vücut geliştirme ile uğraşanlar genelde bu protein tozunu çok fazla tercih etmezler.  Elde edildiği ana madde ise adından da anlayacağınız üzere soya fasulyesidir.

En pahalı olan protein tozudur diyebiliriz ve etkisi oldukça güçlüdür. Hızlı bir şekilde sindirilir.

En fazla protein olduğu için tercih edilir. Genellikle yumurtanın beyaz olan kısmında albümin olduğu kasları geliştirmektedir. Ancak bunu piyasada bir toz şeklinde bulamazsınız bu nedenle de size bir dezavantaj oluşturabilir. Gece tüketilmesi de önerilmektedir.

 

 

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.