Periscope Nedir? Ne İşe Yarar?

Periscope Nedir? Ne İşe Yarar?

Gençlerin sıklıkla kullandığı ve ülkemizde bu kadar popüler olan ? Periscope ne işe yarar? Gelin sizlere bu konuyu detaylı bir şekilde anlatalım…

Periscope bilindiği üzere ülkemizde bir anda popüler olmuş ve gençlerin yeni gözdesi olan bir sosyal medya uygulaması. İnsanlar bu sosyal medya uygulamasında canlı yayınlar yaparak kendilerini anlatıyor veya bir şeylerin video çekimini yapıyorlar. Bu olayı Youtube gibi düşünebilirsiniz. Youtube’da videolarınızı atıyorsunuz ve birilerinin izlemesini bekliyorsunuz fakat Periscope’da böyle bir şey yok. Periscopa’ta canlı yayınınızı açıyorsunuz daha sonra insanlar yayınınıza geliyor. Yayınınıza gelen insanlar eğer yayını eğlenceli bir şekilde bulurlarsa sizlere sorular soruyorlar veya siz onlara soru soruyorsunuz. Şuan da bile Periscope üzerinde bir çok insanın yayın yapıyo olduğunu görebilirsiniz. Özellikle gençler tarafından çok popüler ve sıklıkla kullanılan bir uygulama olan Periscope’da bir çok yayın yapan insan bulabilirsiniz. Bu yayınlar genellikle; ”sohbet, gitar gösterisi, müzik dinletisi veya kızların yayınlarından oluşmakta.” En son ne dedik; ”Periscope’da kızlar daha çok aktif.” Evet, ülkemizde Periscope diğer ülkelerin kullanılış amacına göre kullanılmıyor yani kızlarımız genellikle yayın açıp +18 gösterilerde bulunuyor. Bunu yapmalarının tek amacı ise; ”Kalp ve izleyici toplayabilmek.” Aslında tüm suçu kızlara yüklemek doğru olmaz çünkü kızların yaptığı bu şeyi erkeklerde yapıyor. İsterseniz bu konudan daha fazla bahsetmeyelim ve diğer bir konumuz olan Periscope’da nasıl kalp ve takipçi kasılır? bunu inceleyelim.

Periscope’da kalp kasmak istiyorsanız bunun 2 türlü yolu var. Bu yolun 1.’si; ”Botlar sayesinde” diğeriyse; ”Organik bir şekilde” olur. Organik bir şekilde kalp kasmak istiyorsanız insanları eğlendirebilecek yayınlar yapmalısınız yani Periscope’da popüler birisi olmanız gerekiyor. Bunun dışında bot ile kasmak istiyorsanız sizlere bu yöntemi hemen anlatalım. İlk önce bu işlemi yapmak istiyorsanız bir telefon ve bir bilgisayara ihtiyacınız var. Telefonunuzdan canlı yayınınızı başlatıyorsunuz daha sonra bilgisayarınızdan periscope’un sitesine girip kendi canlı yayınınızı buluyorsunuz. Yayınınıza bilgisayardan girdikten sonra sol tarafta kalp simgesini göreceksinizdir. İşte buraya ne kadar hızlı ve fazla basarsanız o kadar kalp kazanmış olursunuz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.