Öğrenciye Kredi Veren Bankalar!

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar!

Öğrencilerin şuan için kredi çekmesi imkansız gibi görünüyor yani bazı istisnai durumlar olmadıkça bir öğrenci asla kredi çekemez çünkü bu kredi çekme işlemi için Türkiye vatandaşı her olan kişiden bankalar gelir belgesi veya sigorta ister. Eğer gelir belgeniz veya sigortanız bulunmuyorsa boşuna bankalara kredi için başvurmayın ve kredi puanı skorunuzu olumsuz olarak etkilemeyin. Gelin sizlerle bu konuyu daha fazla inceleyelim ve tartışalım işte sizlere !

Yukarıda da dediğimiz gibi bir öğrencinin kredi çekmesinin imkanı yok fakat bu durum bazen değişebiliyor ve öğrencinin kredi başvurusu onaylanabiliyor. Gelir belgeniz veya süreklilik gösteren herhangi bir sigortanız yoksa kredi çekme işleminde veya kredi çekme gibi bir işlemde bulunmayın. Nedeniyse her başvurduğunuz kredi başvurusu sizin kredi puanınızı etkiliyor ve puanın aşağılara düşmesine neden oluyor böylelikle kredi çekmeniz daha da imkansız hale geliyor. Bugün bir çok banka sigorta veya gelir belgesine ihtiyaç duyuyorken bir çoğu da hatta tümü kredi puanınızı bakar ve öyle kredinizi verir. Öğrenciler kredi çekmek yerine eğitim kredisinde bulunabilirler yani bu eğitim kredisi öğrencilere velileleri aracılığıyla veriliyor. Bu kredi başvurusunu sizlere en güzel bir şekilde sağlayabilecek olan banka; ”İş Bankasıdır.” İş Bankasına velinizle birlikte başvurup buradan dilediğiniz kadar eğitim kredisi çekebilirsiniz veya hiç kredi çekmeyip diğer bir alternatif yol olan kredi kartı çıkarma gibi birşey yapabilirsiniz. Kredi kartı sizin aylık olarak ihtiyacınızı giderecektir fakat bir ay sonra bu kredi kartının limitini geri ödemek zorundasınız, kredi kartınızın bakiyesini doğru ve düzgün bir şekilde öderseniz bankanız sizin bu kredi kartınızın limitini veya bakiyesini arttıracaktır aksi taktirde düzenli ödeme yapmadığınız zaman kredi kartınız iptal olacak ve artık kredi kartınızı kullanamayacaksınız.

Sizde hemen bir kredi kartı sahibi olmak istiyorsanız; ”Akbank, Finansbank, İş Bankası veya Ziraat Bankası’na başvurabilirsiniz.” Bu bankalar sizin ihtiyaçlarınızı gidermek adına elinden geleni yapacaklar yani size istediğiniz hizmeti sağlayacaklardır fakat bir öğrenciyseniz bu işlerle uğraşmayın yani zararlı olan hep siz çıkarsınız ve bir zamandan sonra bu işin içinde kaybolup gidersiniz yani bataklığa doğru sürüklenirsiniz..

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.