Makyajsız Güzel Görünmenin Sırları

Makyajsız Güzel Görünmenin Sırları

Makyajsız Güzel Görünmenin Sırları

Kabul, makyaj ile tüm kusurlarınızı örtebilirsiniz. Yüzünüzde beğendiğiniz kısımları ön plana çıkarabilir, sevmediğiniz kusurlarınızı anında kapatabilirsiniz. Peki bu yaz sıcaklarında terlediğinizde makyajınız sabit kalacak mı? Kullandığınız en kaliteli ürünler bile bu çöl sıcaklıklarında aynı kalmayacaktır. O halde doğal yollarla güzelleşmeye ne dersiniz? Sizce de kulağa çok hoş gelmiyor mu? Makyaj yok ama kusurlar da yok! İşte makyajsız iken kusursuz görünme tüyolarımız!

Kirpiklere Biraz Vazelin

Uyku saati yaklaştığı gibi yatağa gitmek yok. Önce biraz güzelleşelim! Yatmadan hemen önce kirpiklerinize bir parça vazelin sürün. Böylece kirpiklerde sıkça meydana gelen kırılma ve dökülme problemlerinin üstesinden gelmiş olursunuz. Vazelin yerine badem yağı da uygulayabilirsiniz. Badem yağı hem kaş hem de kirpiklerinizi gürleştirmekle kalmaz aynı zamanda oldukça sağlıklı bir parlaklığa kavuşmasını sağlar. Alternatif olarak hint yağını da öneriyoruz!

Yüzünüzü Yıkarken Nazik Olun ve Masaj Yapın

Sabahları ve akşamları yüzünüzü yıkarken, dairesel hareketler ile temizlemeye özen gösterin. Cildinizi temizlerken masaj yaparsanız bütün kirlerden arınırsınız ve sivilce gibi gözeneklerin kapanmasından kaynaklanan problemlerden uzak kurtulmuş olursunuz.  Cildinize uygun bir yıkama jeli kullanmayı ihmal etmeyin.

Dişlerinize Özen Gösterin

En güzel makyaj, gülümsemektir. Bunu asla unutmayın. Peki güzel bir gülüşe sahip olmanın ilk şartı ne? Tabi ki kusursuz görünen dişler. Diş problemleriniz için mutlaka bir doktora görünmelisiniz. Dişlerinizi beyazlatmak istiyorsanız doğal yollara başvurabilirsiniz ve bu probleminizden de kolay çözümlerle kurtulabilirsiniz. Bir adet çilek ve karbonat ile hazırlayacağınız karışımı dişlerinizi fırçalamak için kullanın. Ağzınızı duraladıktan sonra ise diş macununuzla tekrar dişlerinizi fırçalayın. Farkı göreceksiniz!

Güzellik Uykunuzu Mutlaka Alın

Güzelleşmenin olmazsa olmazlarından biri kaliteli uyku!  Her gün en az yedi saatlik deliksiz uyku   bedeninizi onaracak ve cildinizin sağlıkla ışıldamasını sağlayacak. Bu sebepledir ki uykusunu alanlar her zaman daha sağlıklı ve güzel görünür. Fakat uykunuzun süresini abartmayın. Sekiz saatin üzerinde bir uyku şiş ve yorgun görünmenize sebep olabilir.

 Siyah Noktalarınızdan Kurtulun

Cildinizin pürüzsüz görünmesi oldukça önemli. Peeling yaparak ölü hücrelerinizden arınabilir, sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz.

Dudaklara Bakım Yapmak için Hindistan Cevizi Yağını Kullanın

Oldukça basit, gece yatmadan önce dudaklara hindistancevizi yağı sürün! Kimyasal olmayan bu yağ ile dolgun ve kusursuz dudaklara kavuşmanız mümkün.

Bir önceki makalemiz olan Böbrek Taşı Nedir? Belirtileri Nelerdir? Nasıl Tedavi Edilir? isimli makalemizde böbrek ağrısı ishal yaparmı, böbrek taşı ve böbrek taşı düşürmek hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

Beğendiyseniz paylaşabilirsiniz Facebook Twitter Google+ Whatsapp