Konut Kredisi Alma Yolları

Konut Kredisi Alma Yolları

Bugün bir çok insan bu kredi için başvuruyor fakat olumsuz sonuçlanmış kredi başvurusuyla geri dönüyorlar. Aslında sadece bu kredi değil diğer tüm krediler neredeyse bu kredi gibi olumsuz olarak sonuçlanıyo. Bu olumsuz sonuçlanmanın bir kaç tane nedeni var eğer bu nedenleri yerine getirirseniz kredi almanız daha da kolaylaşacaktır. Şimdi sizlere konut kredi alma yollarını ve diğer kredilerin olumlu sonuçlanması için neler gerekli olduğunu paylaşacağız. Önereceğimiz taktikleri uygulayarak bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz ve kredi başvurunuz olumlu olarak değerlendirilebilir. İşte sizlere konut kredisi almak için taktikler!

Konut kredisi almak sandığınız kadar kolay birşey değil yani ”hadi ben konut kredisi çekiyorum” diyene vermiyorlar, bankaların kendine göre kriterleri ve özel nedenleri bulunuyor. Bu kriterlere sahipseniz size bu kredi verilebilir yine de pek fazla güvenmeyin bankalar bazen kendi insiyatiflerini kullanıp size konut kredisi vermeyebilir. Konut kredisi almak istiyorsanız aşağıdaki şartları yerine getirdiğinizde bu işi daha da kolaylaştırmış olursunuz fakat bu yöntemler sadece bilinenlerdir yani siz yine de bu yöntemlerden farklı olarak bir kaç yöntemi daha araştırın. Biz şimdi sizlere konut kredisi almak için neler gerekli bunlardan bahsedeceğiz, işte sizlere !

  • KKB yani kredi notu puanınızın yüksek bir değerde olması konut kredisi almak için uygun olduğunun kanıtıdır. Kredi puanınız 1400 ve altındaysa bu krediyi alabilmeniz maalesef imkansız görünüyor.
  • Eşinizin ve sizin çalışıyor olmanız bu kredi için yeterli bir sebep olabilir yani bankaların aradığı şartlar arasında ilk önce bu yer alıyor. Eğer eşiniz ve siz çalışıyorsanız bu krediyi almanız hayal değil gerçek olabilir fakat konut kredisinin taksitleri çok yüklü olur ve insanları zor duruma sokabilir.
  • %25 peşinatınızın bulunması sizin bu krediyi almanızda size yardımcı olabilir yani elinizde olan %25 peşinatı bankaya gösterin ve bu peşinatı çıkartıp kredi vermelerini isteyin. Başvurunuz daha hızlı sonuçlanacaktır.
  • Sigortanızın ve gelir belgenizin bulunması. Aslında bu şartlar ilk sırada yer almalı fakat biz sizler için en sona aldık. Eğer bir sigortanız veya gelir belgeniz bulunmuyorsa bu krediye başvurmayın muhtemelen olumsuz olarak sonuçlanacaktır.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.