Kamp Yapacağınız Zaman Mutlaka Yanınızda Bulundurmanız Gerekecek Beş Şey

Kamp Yapacağınız Zaman Mutlaka Yanınızda Bulundurmanız Gerekecek Beş Şey

Şehirlerde yeşilin sürekli azalıyor oluşu doğaya olan özlemin artmasına yol açıyor. Çevremizde çoğu insan kısıtlı tatillerinde doğa ile açılmış olan aralarını düzeltmek amacıyla şehirlerden uzaklaşıyor ve tatil beldelerine gidiyor. Ancak bu insanların çoğu tatil bölgelerinde yine betonarme yapılar içerisinde, klimatize edilmiş bir ortamda zaman geçirmeye devam ediyor. Bir kısım azınlık ise doğaya daha yakın olabilmek için kamp yapmayı tercih ediyor. Pek çok insan haberdar olmasa da Türkiye’de yer alan irili ufaklı kamp alanları konforunuzdan çok da ödün vermeden tatil yapabilmenizi sağlıyor. Bu kamp alanlarını tespit ettiniz ve çadırlarınızı temin ettiniz. Kamp maceranızın sorunsuz geçmesi için bu makalemizde anlatacağımız malzemeleri beraberinizde götürmeniz gerekiyor. Bu yazıda sizlere çadır kamplarının olmazsa olmazlarından söz edeceğiz. Şayet kampa gitmek istiyor ama arabanız olmadığı için gidemiyorsanız İstanbul’dan araç kiralayarak kamp hayallerinizi hayata geçirebilirsiniz.

1. Çadır Lambası
İçinizden, “Lambayı da unutacak değiliz…” diye geçirdiğinizi duyuyoruz. Son derece önemli bir malzeme olsa bile geceleri faydalanacağınız bir ışık kaynağı kamp malzemeleri arasında sıkça unutulan şeyler arasında yer alıyor. Önerimiz çadırınızın içine takabileceğiniz küçüklükte bir lambanız bulunması. Böylelikle gece çadırda aradıklarınızı bulabilir, arkadaşlarınızın yüzünü görebilirsiniz. Gece yatmadan bir şeyler okumayı seviyorsanız eğer bir de kafa ışığı edinerek gözlerinizin az az yorulmasını sağlayabilirsiniz.

2. Katlanabilir Masa ve Sandalyeler
Kamp dendiğinde hiçbirinizin aklına masa ve sandalye gelmiyor olabilir. Ancak eğer birkaç gün süresince doğada zaman geçirmek istiyorsanız, yemeklerinizi yerde iki büklüm oturarak yemektense, bir masanın etrafında oturarak yemeyi isteyebilirsiniz. Masayı yemeklerin dışında arkadaşlarınızla oyun oynarken de kullanabilirsiniz.

3. Ice Box
Yiyeceklerinizin bozulmaması için bir soğutucu götürmelisiniz. Yanınızdaki yiyeceklerin serin kalmasına ve dolayısıyla daha uzun süre dayanmasına olanak sağlayacak olan ice box, aynı zamanda içeceklerinizi de soğuk tutarak keyfinizi artıracaktır.

4. Kap Kacak ve Tüp
Kamptayken sürekli konserve yemek zorunda değilsiniz. Kampa yanınızda götüreceğiniz bir piknik tüpü ve kap kacak ile yemeklerinizi tıpkı evdeymiş gibi pişirebilirsiniz. Hatta yanınızda götüreceğiniz bir çaydanlık ile doğada keyfinize keyif demezsiniz.

5. Kitap ve Oyunlar
Kampa yalnızca doğa ile iç içe bulunmak için değil, eğlenmek ve dinlenmek için de gidiyorsunuz. Yola çıkmadan önce çantanıza atacağınız bir kitapla kuşların sesi ve rüzgarın uğultısı eşliğinde huzur bulabilir ya da yanınıza alacağınız oyunlarla masanızın etrafına oturarak eğlenceli anlar geçirebilirsiniz.

Artık çadır kampına gideceğiniz zaman yanınıza uyku tulumu ve çadırlarınızın haricinde neler almanız gerekeceğini öğrendiniz. İsterseniz evvela ihtiyaç listenizi tamamlayın, akabinde de sizi kamp bölgesine ulaştıracak arabayı kiralamak amacıyla Otoredi.com ‘u ziyaret edin!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ