Kadınlar Neden Aldatır?

Kadınlar Neden Aldatır?

Eskiden sadece erkekler aldatırdı, aldatmak erkeklere has bir özellik ya da ayrıcalık gibi görülürdü. Günümüzde aldatan kadınların oranındaki artış, aldatmanın erkeklere has bir özellik olmaktan çıktığının en açık göstergesidir. Erkeklerin aldatmaya bakış açıları ve aldatma nedenleri malüm. Peki ?

Kadının aldatması çok farklı nedenlere dayanır. Erkeğin aldatma nedeni çoğunlukla, değişiklik arayışı ve heyecandır. Kadınların aldatma nedenleriyse çok daha farklıdır. Kadının aldatma nedeni kimi zaman ruhsal, kimi zaman bedensel, kimi zaman da ekonomiktir. Eskiden kadınların aldatma ihtimali bile düşünülemezken, günümüzde durum oldukça farklıdır. İşte günümüzde kadınların aldatma nedenleri;

Kadınların aldatma nedenlerinin başında sevgi eksikliği gelir. Kadın için sevgi çok önemli bir kavramdır. Bir kadın maddi açıdan birçok zorluğa göğüs gerebilir fakat söz konusu olan sevgi olunca durum değişir. Kadın sevgi ister, şevkat ve ilgi bekler. Hayatındaki erkeğin ona iltifat etmesini ve özel olduğunu anımsatmasını ister. Eskiden kadınlar sevgi eksikliğini dile getiremez, beklentilerini erkeklere söyleyemezlerdi. Günümüzde ise kadınlar tüm beklenti ve isteklerini erkeklere açıkça belirtebiliyorlar. Tüm uyarılarına rağmen hayatındaki erkek hala aynı ilgisiz tutumuna devam ediyorsa, kadın da sevgiyi başka erkeklerde aramaya başlıyor. Kadının bedeninden önce ruhunun doyması gerekiyor, bu nedenle de sevgi eksikliği yaşayan kadınların aldatma ihtimalleri oldukça yüksek.

Kadınların bir başka aldatma nedeni de ihanettir. Eskiden bir kadın aldatıldığında, bunu görmezden gelip hayatına devam etmeyi seçerdi. İhaneti kabullenmesede düzenini bozmayı göze alamadığı ve maddi açıdan erkeğe bağımlı olduğu için bu duruma katlanırdı. Günümüzde ise aldatılan bir kadın kesinlikle bunu görmezden gelip kabullenmez. Eşi veya partneri onu aldattığında, aynı şekilde karşılık verir. İhanete uğrayan kadın aldatır, bu şekilde intikamını alır ve kırılan kadınlık gururunu telafi etmeye çalışır.

Kadınlar bazen de ekonomik nedenlerden dolayı aldatırlar. İyi gitmeyen bir evlilik, yaşanan sorunlar, yitirilen heyecan, mutsuzluk ve bir de üstüne yaşanan maddi sorunlar kadını bunaltır. Hayatındaki hiçbir şey yolunda gitmiyordur, mutsuzdur, bir kadın olarak onunda güzel şeyler giymeye ve iyi yaşamaya hakkı vardır. Böyle bir ruh hali içindeki kadın duygusallığı bir yana bırakıp mutluluğu parada aramaya başlar. Maddi durumu iyi bir erkekle karşılaştığı zaman onunla olmayı seçer. Eskiden kadınlar maddi manevi, her yönden ellerindeki imkanlarla yetinirlerdi. Çünkü buna mecbur olduklarını düşünürlerdi, günümüzde artık kadınlar böyle düşünmüyorlar. Kendilerini diğer hemcinsleriyle kıyaslayıp, kendileri de aynı imkanlara sahip olmak istiyorlar. Ekonomik nedenlerle aldatma oranı, kadınlarda gün geçtikçe artıyor.

Erkekler kadar olmasa da, kadınlar da aldatır. Günümüzde kadınlar artık kendi değerini biliyor, özellikle maddi yönden erkeğe bağımlı olmayan kadınlar aldatmaya daha çok eğilim gösteriyorlar. Kadınların aldatmasının altında yatan en önemli sebepse; sevgi ve güven eksikliğidir. Hayatındaki erkek tarafından aldatılan kadınlar, sevgi ve güven duygusunu yitirdikleri için ihanete ihanetle karşılık vermeyi tercih ediyorlar. Sevildiğinden ve hayatındaki erkeğin sadakatinden emin olan bir kadının aldatma ihtimali çok düşüktür. Çünkü aşkla gözü doyan kadının maddiyatta fazla gözü olmaz, aradığı tüm heyecanı ve tutkuyu da hayatındaki erkekle yaşar.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.