İnternetsiz Facebook Geliyor!

İnternetsiz Facebook Geliyor!

Teknoloji artık gelişiyor, insanlara yeni yeni teknolojik cihazlar sunuluyor bu cihazlar sayesinde insanlık daha da kolaylaşıyor ve insanlar artık işlerini daha hızlı daha çabuk yapmaya başladı. Ayrıca teknoloji dünyasının ve sosyal medya dünyasının önde gelen isimlerinden olan Facebook ise insanların işine yarayabilecek hatta hayatını kolaştırabilecek bir özellik daha getirdi. Hiç şüphesiz her gün farklı bir özelliği duyuran ve kullanıcılara daha çok hitap etmek isteyen Facebook sayesinde tüm işlerimizi kolay bir şekilde halledebiliyoruz. Konuyu daha fazla uzatmayalım ve işte sizlere nasıl oluyormuş anlatalım.

Facebook şuanda Dünya’nın en büyük sosyal medya platformu olmakla birlikte neredeyse diğer tüm sosyal medya alanında da kendisini oldukça fazla öne çıkarıyor hatta her hafta kendine yeni bir özellik getirerek insanların bu özellikle kullanıp Facebook’u daha çok sevmesini sağlıyor. Teknoloji gelişiyor, teknolojinin geliştiği gibi de Facebook’da gelişiyor. Facebook’un yeni özelliği; ”İnternetsiz Facebook’a girebilme!” Evet, yanlış duymadınız yeni yeni çıkan teknolojiler sayesinde neredeyse bu artık mümkün olmaya başladı. Şuan tam olarak aktif olmasada ve bizim ülkemizde olmasada ABD’de bu özellik şuanda deneniyor ve insanlara faydalı birşeyler yapılıyor. Facebook’un bu yeni özelliği şöyle çalışacak; ”Otobüstesiniz diyelim ve otobüsteyken herhangi bir tünele girdiniz veya metrodasınız haliyle metronun tünelindesiniz zaman zaman buralarda GSM operatörlerimiz çekmez. Çekmediği gibi de tüm herşeyle bağlantımız kopar işte Facebook bu olayı değiştirerek internet olmasa dahi internete girilebileceğini söylemiş.” Yukarıda da dediğimiz gibi bu uygulama şuanda Amerika Birleşik Devletleri’nde uygulanıyor fakat bu uygulamanın bizim ülkemize gelmesi neredeyse 1 yıl alır gibi gözüküyor.

Ben size şunu sormak isterim; ”Siz hala Facebook kullanıyormusunuz?” Facebook’un yaptığı bu tüm çaba kullanıcıları eskisi gibi sitesinde veya uygulamasında daha aktif yapma çünkü haliyle bu özelliklerin hepsi kullanıcı çekmek amacıyla gibi gözüküyor. Facebook yerine instagram’ı, instagram yerine Twitter’ı kullanmayı deneyebilirsiniz veya hepsini birden kullanmayı deneyebilirsiniz çünkü Facebook gibi her gün diğer uygulamalara da farklı bir özellik getiriliyor. Belki de bu uygulamalar bizlerin hayatını daha da kolaylaştırmak için belki de bizleri daha çok asosyal hale getirmek içindir..

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.