İmplant Fiyatlarında Belirleyici Unsur

İmplant Fiyatlarında Belirleyici Unsur

İmplant Fiyatlarında Belirleyici Unsur

İmplant fiyatları konusunda fikir sahibi olmak için, öncelikle ’ın ne olduğu hakkında bir fikir sahibi olmak gerekir. Zira günümüzde implant, neredeyse bir araba yedek parçası muamelesi görmekte, en pahalısının en iyisi olduğu zannedilmektedir. Hatta yalan yanlış “Mercedes araba – Şahin araba” karşılaştırmaları bile yapılmaktadır. Öncelikle belirtelim ki, kalitesi ne olursa oldun bütün implant’lar belirli bazı kalite standartlarını tutturmak zorundadır. Zira bunlar, insan vücudu içine kalıcı olarak yerleşmesi için üretilmiş materyallerdir. Bu türden bütün materyaller gibi, belli bir kalite değerine zaten sahiptirler, fiyatları ne olursa olsun.

Fark, kalıcılık bakımından ortaya çıkmaktadır. Yüksek kalitedeki implant’lar daha pahalıdır çünkü onları üreten firmalar konuyla ilgili uzun yıllara dayanan deneyimlere ve araştırmalara sahiptir. Hasta geri dönüş oranları daha yüksek olduğu için, implant’ları daha kaliteli ve uzun ömürlü olur. Yoksa bütün firmaların implant üretirken kullandığı hammaddeler üç aşağı beş yukarı aynıdır. İmplant, zaten uzun ömürlü olması için tasarlanmış bir üründür. Kimi vakalarda, 30 seneyi aşkın kullanım ömrü tespit edilmiştir. İşte implant’ın kalitesi, bu ömrün uzunluğunda önemli rol oynar. Yüksek kalitedeki implant hem daha uzun süre dayanır hem de bu açıkladığımız nedenlerden dolayı dahab pahalı olur.

Elbette, kur farkları, gümrük vergileri, diş hekiminin bilgi ve tecrübesi de fiyatları belirlemekte etkili olur. Ama asıl belirleyici unsur, yukarıda da belirttiğimiz gibi implant kalitesidir. Bu noktada en pahalısı en iyisidir anlayışının hatasını görmek de mümkündür. En pahalısı ağzınızda en uzun süre kalandır. Ancak en pahalısı, size en uygunu değildir. Size uygun implant, ancak ve ancak diş hekiminiz tarafından belirlenebilir. Bu konuda başka kimsenin sözüne itibar etmemek gerekir. Parayı bastırıp en iyi implantı almaya çalışmanız için illa araba kaynaklı bir benzetme istiyorsanız şunu deneyin: Mercedes motorunu BMW’ye takmak. Gerçekten de, sadece para ile en iyi implant elde edilemez. Para ile elde edilebilecek olan şey, size uygun en iyi implant’tır. Bu ayrımı unutmayın ve diş hekiminizden başkasının yönlendirmelerine kanmayın.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. implant dedi ki:

  implant fiyatları kaç tl

  1. Çağrı Küçükel dedi ki:

   Merhaba,

   Kaliteli klinik ve hastanelerde 800-1100 dolar arası değişmektedir. Kalite olarak biraz düşünce implant tane fiyatı 450 dolara kadar düşebiliyor.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.