Her Yönüyle HAARP Projesi

Her Yönüyle HAARP Projesi

Nedir?

HAARP kelimesini daha önce duymamış olabilirsiniz, çünkü özellikle ABD medyasında en fazla sansüre uğrayan başlıklar içinde yer alıyor. Peki, nedir bu bahsettiğimiz HAARP Projesi? Öncelikle projenin tam adı: High Frequency Active Auroral Research Program olarak karşımıza çıkıyor yani Türkçe anlamı Yüksek Frekanslı Etkin Güneşsel Araştırma Programı diyebiliriz.

Bu projenin ilk adımları yakın zamanda önemli buluşları neticesinde adını sık sık duyduğumuz Sırp kökenli ABD vatandaşı Nikola Tesla tarafından atılmıştır. Nikola Tesla insanlık adına pek çok önemli buluşa öncülük etse de maalesef buluşları insanlar tarafından her zaman olumlu işlemlerde kullanılmamıştır. HAARP Günümüzde ise ABD hükümeti tarafından yönetilmekte olup, ABD ordusu bünyesinde Alaska Üniversitesi iş birliğiyle yürütülmektedir. Alaska Üniversitesinin seçilmesinde ise Alaska’nın dünyanın önemli elektromanyetik akımlarının kesişme noktasına ev sahipliği yapmasıdır. Bu duruma ek olarak Alaska gözlerden uzak ve sessiz bir bölgede bulunmaktadır.

Her Yönüyle HAARP Projesi

HAARP Neden Tehlikeli?

HAARP sisteminin mantığı elektromanyetik akımları kullanarak güneş enerjisi ya da tektonik enerjiler gibi büyük enerjileri kontrol etmeye elverişlidir. ABD tarafından HAARP projesinin amaçları biraz daha masumane maddeler şeklinde sıralanmaktadır. Bu amaçlar içerisinde daha kuvvetli iletişim sağlamak (örneğin denizaltılarında iletişimi geliştirmek), daha gelişmiş radar sistemleri kurmak, dünya üzerindeki petrol ve mineral rezervlerini daha kolay tespit ederek yer altınında çok kapsamlı şekilde haritasını çıkartabilmek ya da olası elektromanyetik savaşta elektronik cihazları devre dışı bırakabilmek, güdümlü füzeleri zararsız şekilde imha edebilmek gibi amaçlar yer alıyor. Ancak bu proje karşıtı pek çok kişi ve kurum mevcuttur.

Kimler HAARP Karşısında?

Örneğin dünyaca ünlü jeofizik profesörü Profesör Gordon Mac Donald’a göre HAARP Projesi dünya üzerinde iklim kontrolü ya da yapay olarak deprem kontrolü gibi amaçlar için kullanılabilir. Ülkemizde de HAARP projesinin tehlikeli olduğunu düşünen topluluklar bulunmaktadır ancak ABD içerisinde de bazı örneklere rastlanmıştır. Örneğin ABD içerisinde başkanlık seçiminden bir hafta önce SANDY adı verilen kasırga gerçekleşti ve Profesör David Nolan SANDY kasırgasının sanki maksimum hasar vermesi için özellikle tasarlanmış olduğu fikrine sahipti. The Intel Hub firmasından Alex Jones ise doğrudan HAARP adı verilen projeyi suçlu buldu. Ülkemizde ise HAARP projesi karşıtı kişi ve gruplar Gölcük Depremi gibi olayların sebebinin HAARP olduğunu ve havada beliren garip bulut şekillerinin harp bulutu olduğunu iddia etmektedirler.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.