Hazımsızlık Neden Olur?

Hazımsızlık Neden Olur?

Bir türlü çare bulunamayan hatta insanları zora sokan hastalık türü: ? Hazımsızlık bir çok nedenden dolayı oluşabilir, yediğiniz yemekler veya başka bir şey hazımsızlığa neden olabilir. Sizlere bugün bu konumuzda hazımsızlık neden olur, bunlar hakkında bilgi vereceğiz ve işte sizlere o yazımız…

Hazımsızlık karında şişlik, midede sıkıntı, vücutta sıcaklık oluşması, yerinde duramama, kabızlık, karın ağrısı olarak vücudunuzda kendisini gösterebilir.  Hazımsızlıkla beraber başka hastalıklarda vücudunuzda reaksiyon gösterebilir. Sürekli bu hastalıkla baş etmeniz gerekiyorsa bir doktora görünmenizde büyük var çünkü hazımsızlık genellikle sindirim sisteminizde ve boşaltım sisteminizde bir sorun olduğu için meydana gelir. Eğer hazımsızlık sürekli meydana gelmiyor ve ara sıra sizi rahatsız ediyorsa merak etmeyin, bu her insanda olan birşey. Korkmanıza gerek yok.

Hazımsızlığa neden olabilecekler arasında; ”Aşırı yemek yemek, gün içerisinde hareketsiz kalmak, spor yapmamak, stresle mücadele etmek, fast food tarzı sağlıksız olan yiyecekleri tüketmek sizin hazımsızlıkla karşılaşmanıza neden olacaktır. Vücudunuzda ve midenizde oluşan troid bezi hastalığı, ülser, migren, safra kesesi, safra taşı gibi hastalıklarda hazımsızlığın neden olabileceği hastalıklardandır. Eğer bu hastalıklara yakalanmamak istiyorsanız ve hazımsızlıkla sürekli olarak mücadele ediyorsanız mutlaka bir uzman doktora başvurunuz.

Hazımsızlığı geçirebilecek ve bitkisel tedavi yöntemlerinden olan keten tohumunu bizlere Dr. İbrahim Saraçoğlu öneriyor ve bu hazımsızlık hastalığında en büyük faydayı sağlayabilecek olan keten tohumu diyor. Kabızlık sorununuz varsa keten tohumu bağırsaklarınızın hareketini arttıracağından size çözüm yolu olabilir. Antioksidan olarak söylenen keten tohumu daha bir çok hastalığın tedavisinde kullanılabileceğini söylüyorlar. İçeriğinde bulundurduğu Omega 3 ve Omega 6 yağı sayesinde hazımsızlığınıza çözüm olabilir fakat yine de siz bu gibi hastalıklarla sürekli mücadele ediyorsanız ve bu hastalıkların ileri derece olmasını istemiyorsanız ilk önce bitkisel olarak değil bir doktora başvurmanız gerekiyor hatta bitkisel tedavi yöntemlerini de doktorunuza sormanız gerekiyor yoksa bu bitkisel ilaçlarda sizin bünyenizde farklı farklı hastalıkları oluşturabilir, meydana getirebilir. Sadece hazımsızlık hastalığınız varken bu hastalık ilerleyip sizlere mide kanaması dahi geçittirebilir yani kullanırken çok dikkat etmeniz gerekiyor.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.