Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Nasıl Geçer?

Göz altlarında morluklar görülmesinin birçok sebebi olabilmektedir. Biz bu makalemizde göz altı morluklarının temel sebeplerine genel olarak değinip ardından ve nasıl tedavi edilir bunlardan bahsedeceğiz.

Neden Olur?

Gün içinde yaşanan yoğun stres, yorgunluk ve sürekli tempolu şekilde çalışma sebebiyle göz altlarında morarmalar oluşabilmektedir. Bu morarmalar ise çoğu zaman daha yaşlı bir görünüme sebep olabilmektedir. Kimi zamanlarda uykusuzluk sebebiyle veya kansızlık vb. çeşitli hastalıklar sebebiyle de göz altı morlukları meydana gelebilmektedir.

Tedavisi?

Göz altı morluklarından kurtulmak için uygulanan genel yöntem lazer tedavisidir. Estetik uygulama kategorisine giren bu lazer uygulaması çeşitli estetik hastanelerinde bayan erkek herkes tarafından sürekli olarak yapılmaktadır. Lazer tedavisi sonucu göz altlarında bulunan yoğun morluk ciddi oranda geçirilerek daha genç bir görünüme kavuşulması sağlanmaktadır. Ayrıca estetik merkezlerinde tedavisinin dışında göz kapağı estetiği çalışmaları da yapılmaktadır.

Lazer Tedavisi Nasıl Yapılıyor?

Göz morlukları için lazer tedavisi, göz altında torbalanmaya sebep olarak morarma oluşturan yağ birikintilerinin yerlerini değiştirmesi ve yok edilmesi şeklinde sağlanır. Çok yoğun şekilde görülen morluklarda tedavi birkaç seans sürerken genel morluklarda tek seanstan sonra 1 hafta içerisinde bütün morarmalar son bulabilmektedir.

 

Bir önceki makalemiz olan Diş Ağrısı Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi isimli makalemizde diş ağrıları, diş ağrısı ve diş ağrısı belirtileri hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.