Google Bizi İzliyor Mu?

Google Bizi İzliyor Mu?

Google hiç şüphesiz Dünya’nın en iyi ve en büyük arama motoru. Zaman zaman sizlere daha iyi içerikler sunmak için ve daha iyi arama sonuçları göstermek için bazı taktiklerini ve yöntemleri uygulamak zorunda yoksa ne siz Google’da aradığınızı bulabilirsiniz ne de Google sizlere doğru bir hizmet verebilir. Tıpkı bu makale de olduğu gibi ve diğer makalelerimiz olduğu gibi birşeyi aradığınızda doğru bilgiyi bulmanız için Google bizim sitemizi size önerebilir. Konuyu daha fazla açıklamak için işte sizlere Google bizleri izliyor mu?

Google’ın bizleri izlediği her halukarda doğru ve bu tartışılmayacak kadar gerçek. Özellikle mail servisi olan Gmail üzerinden sizin her türlü bilginize ulaşabiliyor. Örneğin; Gmail’i kullanıyorsanız Google sizin hangi sayfaları ziyaret ettiğinizi, neleri arattığınızı rahatlıkla görebilir ve bunları öğrenebilir fakat bu izleme işini Google hiç bir zaman zararlı bir şekilde kullanmıyor yani sadece sizlere daha iyi arama sonuçları gösterebilmek ve daha iyi reklam sonuçları gösterebilmek için bu yöntemi uygulaması gerekiyor aksi taktirde yukarıda da dediğimiz gibi bunlar uygulanmasa Google’ın hizmetlerinden doğru bir şekilde faydalanamazsınız. Siz örneğin; ”Purtukal” kelimesini arattınız ve size bununla alakalı birşeyler sundu işte bu sizler için olan arama iyileştirmesi yani purtukal yazdığınızda bizim alan adımız purtukalla ilgili olduğundan sizlere direk bizim sitemizi önerecektir çünkü biz sizlere her gün faydalı içerikler sunuyor ve sizlerin bu faydalı içeriklerden yararlanmanızı sağlıyoruz aynı zamanda bizim sitemiz her gün sizlere güncel bir bilgi sunuyor.

Google bizleri izliyor mu? veya Google bizleri izliyorsa ne olur? gibi bir şüpheniz olursa merak etmeyin Google’ın sizleri izlemenisinin nedeni sizlere daha doğru içeriği gösterebilmek içindir. Google hiç şüphesiz yukarıda da dediğimiz gibi Dünya’nın en büyük arama motoru ve bu işin tekel bayisidir yani diğer arama motorları artık Google’a rakip olamazlar. Kısa zaman içerisinde açılan ve büyük tanıtımı yapılan Yandex bu dediğimize örnektir yani Google artık bu işin ehli ve tekelleşmiş bir durumda, kimsenin önüne geçebileceğini sanmıyoruz, Google’ı güvenle kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.