Evde Yapılan Diş Beyazlatma Yöntemleri

Evde Yapılan Diş Beyazlatma Yöntemleri

Dişler, bir insanın en çok dikkat çeken bölümlerden biri. Öyle ki, konuşan veya gülen bir insanın ister istemez önce dişlerine dikkat ediyoruz. Dişlerinde hiçbir sorunu olmayan ve bembeyaz dişlere sahip olan kişilerin kendine daha çok güvendiğini de genellikle hepimiz fark etmişizdir. Ayrıca, sağlıklı bir görünüm için, iyi çalışan bir sindirim sistemi için de dişlerimizde herhangi bir sorun olmaması çok önemli. Ancak, her ne kadar dişlerimizi fırçalasak ta, sigara kullanıyorsak ya da gün içerisinde fazla miktarda çay ve kahve tüketiyorsak,  bu olumsuz etkenler yüzünden dişlerimiz olduğundan daha çabuk bir şekilde sararabilir. Bundan dolayı dişlerimizde oluşabilecek sararmaların önüne geçebilmek için elimizden geldiğince diş bakımımızı aksatmamakta yarar var.

 

Günde iki defa diş fırçalamanın yanı sıra, altı ayda bir diş doktoruna görünmek diş bakımı konusunda uygulamamız gereken en önemli noktalar. Bunun yanı sıra, evde kolayca uygulanabilen yöntemlerinden de yararlanarak istediğimiz beyaz gülüşe sahip olmak mümkün.

1.Yöntem

Evde uygulanabilecek doğal diş beyazlatma yöntemlerinden ilki, oksijenli suyla karbonatı karıştırdıktan sonra fırçaya sürmek ve bir hafta boyunca bu karışımı kullanarak dişlerimizi fırçalamak. Bu yöntemi uyguladığınızda çok işe yaradığını göreceksiniz. Ancak her ne kadar iyi bir yöntem olsa da, bu yöntemin diş etlerine ve diş minesine zarar verebileceğini de söylemekte yarar var.

2.Yöntem

Evde uygulanabilen doğal diş beyazlatma yöntemlerinden ikincisi ise, elma sirkesi yöntemi. Üç yemek kaşığı elma sirkesinin içine bir yemek kaşığı su ilave ederek ağzınızı çalkalarsanız, kısa sürede dişlerinizin beyazladığını fark edebilirsiniz. Üçüncü bir doğal yöntem de, dişleri fırçaladıktan sonra, kalsiyum ve potasyum açısından zengin olan muz kabuğunun iç kısımlarını dişlere sürdükten sonra beş-on dakika bekletip suyla durulamaktır. Bu yöntemlerin yanı sıra, evde uygulanan ve en çok bilinen yöntemlerden biri de, sadece karbonat kullanılarak yapılan diş beyazlatma yöntemidir. Ayrıca, karbonatın etkisini daha da artırabilmek için, çilekle birlikte de kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, iki adet çileği çatalla ezdikten sonra karbonat ekleyerek diş fırçasına sürmek ve dişlerinizi fırçalamaktan geçiyor. Bu yöntemin de en az diğer yöntemleri kadar işe yaradığını göreceksiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.