Domuz Gribi Geri Döndü!

Domuz Gribi Geri Döndü!

Her yıl bir çok insanın ölümüne neden olan ülkemize geri dönüş yaptı ve bu yılda birer birer can almaya başladı! Sizlerinde bu domuz gribinden korunmanız adına farklı bilgileri sizler için beyan edeceğiz ve domuz gribinden korunma yollarını sizlere açıklayacağız. Bu kadar çok can alan domuz gribinden nasıl korunulur? nasıl bulaşır? Domuz gribinden önlemini nasıl alırız? Sizlere bu başlıklar altında değerli bilgiler sunacağız ve işte sizlere; ” geri döndü!” adlı haberimiz..

Her yıl fazlasıyla can alan ve bizim ülkemiz dahil diğer tüm ülkelerin önemli sorunlarından olan domuz gribi yine aynı şekilde geri döndü ve ülkemizde domuz gribi hastalığına yakalanan kişilerin sonu genellikle ölüm ile bitiyor. Domuz gribinden korunmanın en kolay yolu; ”Çok fazla kalabalık ortamlardan kaçmaktır.” Evet, çok fazla kalabalık olan bu ortamlardan kaçarak domuz gribini bir nevi engellemiş olursunuz çünkü kalabalık ortamlarda sizlere domuz gribi çok daha kolay bulaşabilir, nefes alışverişlerinin fazla olduğu ortamlardan mutlaka uzak durun. Ellerinizi daima temiz tutun, günlük hayatta ellerimiz bizim için büyük bir risk oluşturuyor çünkü neredeyse tüm işlerimizi ve diğer faaliyetlerimizi ellerimizle yapıyoruz ve bu domuz gribini bizlere bulaştırabilecek önemli zararlı etken: ”Ellerimiz.” Ellerimizi daima temiz tutarak domuz gribini yine aynı şekilde kendinizden uzak tutabilirsiniz. Özel halk otobüsleri, metrolar, tramvaylar ve dolmuşlar bu taşıtların hepsi sizlere büyük oranda zarar veriyor ve domuz gribinin en çok vücudunuza bulaşabileceği ortamlardan bir kaç tanesi. Bu taşıtların içerisinde yer alan tutunmalık yerleri çok fazla ellemeyin hatta mümkünse tutunmayın ve nefesinizi kontrollü bir şekilde alıp vermeye çalışın aksi taktirde domuz gribine yakalanmanız an be an diyebiliriz.

Domuz gribi bizler için hayatı bir önem taşıyor. Eğer çok büyük sağlık sorunlarıyla karşılaşmamak istiyorsanız bu dediğimiz ortamlardan mutlaka uzak durmaya çalışın yoksa domuz gribi sizlerin peşini asla bırakmayacaktır ve size bulaştığı gibi çevrenizde kaç kişi varsa diğer insanların hepsine de bulaşarak bu hastalık bu şekilde yayılmaya devam ederek ülke de büyük ölçü de ölümler olacaktır.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.