Dişim Ağrıyor Ne Yapabilirim ?

Dişim Ağrıyor Ne Yapabilirim ?

Diş doktorunuza gitme imkanınız olmadığı zamanlarda oluşan  daha da can sıkıcı bir durumdur. Diş ağrısı için ne yapacağınızı bilemezsiniz. Bu durumda doktora gidemeyen kişiler direk ağrı kesiciye başvururlar. O anlık için çözüm olan ağrı kesici dişi tedavi ettiği anlamına gelmez. Sonrasında muhakkak diş hekimine gözükerek diş ağrısına sebep olan sorununuzu tespit etmeniz gerekmektedir. Korkma nedenleri ve diş ağrısı geçtikten sonra ki gitmeme nedenleri ileride karşınıza tekrar çıkmayacak anlamına gelmemektedir. Diş sağlık için önemli etmendir.

Diş Ağrısına Getirilebilecek Çözümler

Eğer yemek yedikten sonra oluşan diş ağrısı probleminiz varsa; dişlerinizi fırçalamak işinize yarayabilir. Diş çevresinde kalan yemek atıklarının oluşturduğu ağrı, diş düzenli şekilde fırçalanıp aynı zamanda diş ipiyle de temizledikten sonra ağrı ortadan kalkabilir. Diş iyice hassaslaşmış ve sıcak soğuktan etkilenmeye başlamış ise; bunun çaresi bulunmamaktadır. Bir an önce diş doktoruna gitmeniz gerekmektedir.

Dişim Ağrıyor Ne Yapabilirim ?

Diş Ağrısı

Diş ağrısı için yapılan uygulamalardan bir tanesi de karanfil yağıdır. Dişi ağrıyan insanlar karanfil yağıyla ağızlarını çarkalayarak diş ağrısından kurtulmanın yolunu arar. Bunun yanı sıra karanfil tohumu da işinize yarayacaktır. Dişinizin ağrıyan bölgesine bastıracağınız karanfilin bir müddet sonra lokal anestezi görevi görüp ağrıyan bölgede uyuşma sağladığını göreceksiniz. Ağrıyan bölgeyi uyuşturan karanfil sizin rahatlamanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca antibakteriyel özelliğe sahip oluşu diş çevresinde oluşan mikropların yok edilmesini sağlayarak diş ağrısını ortadan kaldıracaktır.

Sürekli ağrı çekmek istemeyen kişilerin diş ağrısı için ağrıyan bölgeye buz tedavisi uyguladıklarını görüyoruz. Ağrıyan bölge ile çenenizin yan kısmına sıkıştıracağınız buzun ilk başta dişinizin daha çok ağrımasına sebebiyet verirken daha sonrasında iyice rahatlattığına şahit olacaksınız.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.