Diş Ağrısı için Kullanılan Ağrı Kesiciler

Diş Ağrısı için Kullanılan Ağrı Kesiciler

DİŞ AĞRISI İÇİN KULLANILAN AĞRI KESİCİ İLAÇLAR

Diş ağrısı için kullanılan ağrı kesici ilaçların dikkatli kullanılması gereklidir. doktor tavsiyesi ve reçete ile kullanılabilen ilaçlar ile ilgili ön bilgiler oluşturduk. Diş ağrısı için kullanılan etkili ağrı kesici ilaçlar bilgileri aşağıdadır. diş ağrısında kullanılan majezik,apranax, arveles, dexofen, arvetix, parol, minoset ilaçlardır.

DEXOFEN ilacı ne için kullanılır ve içeriği nedir?
DEXOFEN, steroid olmayan anti-inflamatuvar ilaçlar olarak isimlendirilen kas ve iskelet ağrılarında kullanılan diş hekimlerinin diş ağrısı için  genel olarak reçete ettikleri  etkili bir ağrı kesicidir.

ayrıca erişkin bireylerlerde iskelet ve kas ağrıları kadınlarda ağrılı adet dönemleri ile  diş ağrılarının semptomatik tedavilerinde kullanılır. Ambalaj olarak 25 mg deksketoprofen  içeren DEXOFEN  ve 20 adetlik tabletlik kutularda satılmaktadır. reçete ile satılmaktadır.

DEXOFEN EŞ DEĞER İLAÇLARI;

  • ARVELES
  • ARVETİX
  • ASETEX
  • DARKIN
  • DEKSALGIN
  • DEKSIT

APRANAX ilacı ne için kullanılır ve içeriği nedir?

Naproksen sodyum içeren hafif ve orta şiddeli ağrılarda kullanılan anti-enflamatuar etkili doktorların sıkça yazdıkları ağrı kesici ilaçlardandır. Diş ağrısı için kullanılan ağrı kesici ilaçlardandır. hafif şiddetteki ağrılarda kullanılabilir. reçete ile satılır. ağrı kesici ilaçlar çiğnenmemelidir çiğnenmesi durumunda beyin kanaması ve şuur kaybı gibi sıkıntılar olabilir prospektüsünü iyice okumadan ve doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Hamileler kullanımı için uygun değildir. Enfeksiyonlarda ateş düşürücü olarakta kullanılır.

 

MAXALJİN ilacı ne için kullanılır ve içeriği nedir?

flurbiprojen içeren bir çok hastalıkta kullanılan hafif ve orta şiddetteki ağrı kesici ilaçlardandır. Diş ağrısı için hafifte olsa etki etmektedir. genel olarak bu ilaç ateş düşürücü, baş ağrısı ve adet ağrılarında kullanılır.

MAJEZİK ilacı ne için kullanılır ve içeriği nedir?

Flurbiprofen içeren ağrı kesici ilaç grubundandır. hafif ve orta dereceli ağrılarda kullanılır diş ağrısı içinde doktorlar yazabilmektedir. Maxaljin ilacı ile aynı etkiye sahiptir. hamilelerin kullanımı için uygun bir ağrı kesici değildir.

diğer ağrı kesici ilaçlar ile bilgiler yenilendikçe ilave edilecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.