Ciltteki Delikler Neden Olur?

Ciltteki Delikler Neden Olur?

Ciltteki ?

Günümüzde hem bayanların hem de erkeklerin sıklıkla yaşamış olduğu sorunların başında ise yer almaktadır. Genelde bu tür delikler sivilce ve akne oluşumuna bağlı olunmaksızın ortaya çıktığından dolayı kısa zaman içerisinde de kötü bir görüntülere de sebebiyet vermektedir. Kısa zaman dilimi içerisinde yüzünde ki deliklerden şikâyetçi olan kişiler neden olur merak etmektedir. Cildin daha çok yağlanma ve hücreler tarafından kapanması sonrasında cilt içerisinde gerek akne gerekse de sivilcenin oluşması ve cilt içerisinde iltihaplanmalara sebebiyet vermesi cildin folükül yapılarında ister istemez hareketlenmelere de sebep olmaktadır. Alt derinin zarar görmemesi ve yeteri kadar hava almaması durumun da ciltte belirli aralıklardan sonra deliklerde çıkmaya başlamaktadır. Alt deri zarar uğramış olduğundan dolayı kendisini de yeniden yenilemekte kimi zaman zorluk çekebilmektedir. Bu gibi durumlarda cildin yıpranması da kötü bir görüntü sergilenmesine yol açacak olan deliklerin meydana çıkmasına da ortam hazırlamaktadır. Ayrıca genel tabiri ile ? sorulur ise kısaca cildin hava almadan yağ deposu üretiminden kaynaklanan aşınmalar sonucu oluştuğunu söyleyebiliriz.

?

Yüzde meydana gelen deliklerden kısa süre içerisinde kurtulabilmek adına mutlaka uzman bir doktor kontrolünde peeling yoluna başvurulmasında da bir miktar fayda olacaktır. Ayrıca deliklerin sağlıklı yollar ile kapanabilmesi adına bir diğer alternatif seçenekler içerisinde lazer yöntemi yer almaktadır. Fraksiyonel lazer tedavisi ciltte meydana gelen deliklerin onarılarak güvenli yollar ile kapatılmasına da en iyi şekilde yardımcı olmaktadır. Ciltteki delikler neden olur? sorularının yanı sıra  delikler nasıl geçer? Sorusu da pek çok bay ve bayanın yöneltmiş olduğu soruların başında yer almaktadır. Ayrıca cildinize iyi gelecek ve gözeneklerin de kapanmasına bir bakıma kolaylık sağlayacak olan yüzde ki delikleri geçirme maskelerine de başvurulabilir. Fakat daha çok sağlıklı bir yol olarak delik kapatma işlemlerinin de doktor kontrolü içerisin de olmasını da önermekteyiz. Bu sayede delikler nasıl geçer diye hem üzülmek hem de düşünmek zorunda da kalmamış olursunuz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.