Catering Nedir? Catering Firması Nasıl Seçilmeli

Catering Nedir? Catering Firması Nasıl Seçilmeli

Son dönemde dünya çapında kullanılan ve ülkemizde de popüler hale gelen catering hizmetleri herkes tarafından yoğun bir ilgi ile karşılanmaktadır. Bilindiği üzere havaların ısınması ve yaz aylarının yaklaşması ile birlikte etkinliklere de hız veriliyor. Özellikle binlerce kişiye hitap edilen toplu törenlerde, toplantılarda ya da etkinliklerde catering hizmetleri büyük bir önem taşıyor. Bunun sebebi ise catering hizmetinin etkinlik için en önemli detay olmasıdır. Catering firmaları aynı zamanda kokteyl organizasyon etkinliklerinde de hizmet vermektedir.

Catering Firması Nasıl Seçilir?

Toplu etkinliklerde yemek ikram hizmeti veren firmalar “catering” alarak belirtilmektedir. Bu firmalar arasında çok sayıda kalite farkı da bulunmaktadır. Ancak İnternet üzerinden yapacağınız araştırmalar ile catering hizmetini en iyi şekilde veren firmalara ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu firmaların düzenlediği catering organizasyonlarına katılmanız da mümkündür. Catering firması seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli husus ise firmanın tecrübesi ve menü zenginliğidir. Özellikle büyük şehirlerde bir çok catering şirketi bulunuyor, peki size gerçekten en iyi hizmeti veren firma hangisi? Yazımızın bu kısmında catering firması nasıl seçilir, İstanbul’daki en başarılı catering firması hangisi? Gibi soruların yanıtlarını vereceğiz. Öncelikle dilerseniz catering ve kokteyl organizasyon hizmetinin en çok kullanıldığı alanları inceleyelim; Fabrika, ofis açılışları Özel kutlamalar Kına gecesi, düğün, nişan ve sünnet Konser ve etkinlikler Eğitim ve sosyal aktiviteler Catering hizmetinin en çok kullanıldığı alanlar olarak dikkat çekiyor. Böylesine önemli organizasyonlarda yiyecek içecek servisininde kusursuz olması gerekiyor, bu yüzden doğru catering firması seçmek son derece önemli.

Catering Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Firma seçiminde en önemli kriter bizce hizmet alacağınız firmanın kalitesidir, geçmişte verdiği hizmetler, referanslar ve güncelliği yakalamış olması son derece önemlidir. Menülerin zenginliği kadar sunumu, hazırlanışı ve personel niteliği de son derece önemli olgulardan bir kaçıdır. İstanbul’da tamda bu özelliklere sahip bir catering firması bulunuyor. 2008 yılında kurulan ve kendini sürekli yenileyen Brunch Plus Catering Firması, ihtiyacınız olan tüm organizasyon hizmetini fazlasıyla karşılıyor. Catering kavramı genel olarak oldukça geniş ve bir çok dala ayrılan özelliklere sahip hizmet bütünüdür. Açık büfe yemek, paket yemek servisi, barbekü ve kokteyl prolange ise catering faaliyetlerinde en çok kullanılan servisler arasındadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.