Bimer 2018 Şikayet Başvurusu Nasıl Yapılır? Bimer Kullanıcı Girişi İşlemleri

Bimer 2018 Şikayet Başvurusu Nasıl Yapılır? Bimer Kullanıcı Girişi İşlemleri

kullanıcı girişi ile başvuru yapma ve başvuru sorgulama nasıl yapılır? Nasıl yapabilirim? BİMER ne demektir? diye araştırıyorsanız yazımızı okumanızda fayda vardır. şikayet başvurusunu internet üzerinden, mektupla veya telefonla aranarak ALO 150 telefon numarasını aranarak yapılabilmektedir. BİMER hakkında merak ettiğiniz herşey yazımızın detaylarında yer almaktadır.
BİMER hangi amaçlar dahilinde kullanılabilir ?

1- Bilgi edinme kanunu çerçevesi içerisinde kamu kurumlarından ve valiliklerden ortaya çıkan bilgiler Bimer aracılığı ile talep edilebilir.

2- Kamu kurumları ile ilgili dilek, istek ve şikayetler ile genel bir şekilde herhangi bir suç ile alakalı olan ihbarlar Bimer üstünden yapılabilir.

3- Kamu kurumlarındaki genel müdür ve üst seviyesindeki bireylerin yanlış uygulama ve davranışları kamu görevlileri etik kuruluna bildirilebilir, gerek duyulduğu takdirde şikayet edilebilir.

BİMER Şikayet Başvurusu ve Sorgulama Nasıl Yapılır?

BİMER hizmetinde şikayet başvurusu meydana getirdiniz ve şikayetinizin gidişatı hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, sistem üstünden şikayet sorgulama işlemini meydana getirebilirsiniz. bimer.gov.tr adresine girip sağ üst bölümde yer alan “Başvuru Sorgula” butonuna girerek, TC Kimlik No ve Başvuru Sayısı bilgilerinizle şikayetinizi sorgulatabilirsiniz.

İnternetten üzerinden başvuru yapılırken nelere dikkat etmeliyiz?

İnternet üzerinden başvurunuzu meydana getirirken doldurulması zorunlu tutulan bölümlerin eksiksiz bir şekilde tamamladığınızda, başvuru metni kutusuna talep/şikâyetinizi kısa ve yalın bir dille belirttiğiniz ve son olarak size başvurunuzu aldığınıza yönelik bilgi yollayabilmeniz için e-posta adresinizi doğru bir şekilde yazdığınıza emin olmanız gerekir.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.