Bebek Güvenlik Ürünleri ve Kullanılışları

Bebek Güvenlik Ürünleri ve Kullanılışları

ve Kullanılışları

Çocuklar emeklemeye başladıktan itibaren ev içi ve ev dışında onları bekleyen tehlikelerden habersiz sürekli bir öğrenme çabası içine girerler. Öyle ki çoğu zaman kendilerine zarar verebilecek davranışları bildikleri halde yine de yeni keşifler yapmak için bu hareketleri uygularlar. Onların bu en hareketli ve en verimli oldukları dönemlerde anne babalar, kısıtlama getirmek yerine, evde küçük önlemler alarak zarar görmelerini engelleyebilirler.

Çocuk ya da bebeklerin ev içinde zarar görmeden keşif yapabilmeleri için üretilen bebek güvenlik ürünleri, çocukların zararlı nesnelere karşı aşamayacakları minik engeller olarak nitelendirilebilir. Fiyat bakımından da görüntü bakımından da minik olan bu önlemler, çocukların büyük zararlara yol açabilecek kazalardan korunması için mutlaka gerekli olan ürünlerdir.

Çekmece Kilidi:

Bebek Güvenlik Ürünleri ve Kullanılışları

Bebeklerin çekmece kurcalama merakı herkes tarafından bilinir. Özellikle anne babaların yasakladığı bu bölümler bebeklerin oldukça ilgisini çeker ve ilk fırsatta harekete geçecekleri hedefleri haline getirir. Çocuğunuzun çekmeceleri açmaması için çekmece kenarlarına tutturulan çekmece kilitlerinden alıp yapıştırabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Dolap Kilidi:

Bebek Güvenlik Ürünleri ve Kullanılışları  Özellikle mutfaklarda annelerinin peşinden giden miniklerin kurcalamak için sabırsızlandıkları yerlerdir dolaplar. Dolapta ne var ne yoksa boşaltmak ve her seferinde dağıtmak onları en mutlu eden şeylerden biridir. Ancak bu sırada kesici alet ya da yakıcı malzemelerin zarar verebileceği çocuğunuzu dolap kilitleri ile bu tehlikelerden uzak tutabilirsiniz. Bu kilitleri çiftli dolap kapaklarında iki kapağı birbirine tutturacak, tekli kapaklarda ise kapağı sabit bir yere tutturacak şekilde konumlandırabilirsiniz.

 

 

 

 

Priz Kapağı:

Bebek Güvenlik Ürünleri ve Kullanılışları  Her bebek sanki doğuştan bir elektronikçi gibidir. Nerede kablo ya da priz varsa hemen orada oyunları başlar. Bebekleri prizlerden uzak tutmak için priz girişlerini kapatacak şekilde üretilmiş priz kapaklarını kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Köşe Koruyucu:

Bebek Güvenlik Ürünleri ve Kullanılışları  Evde sürekli kullandığınız masa kadar boyu olan bebeğiniz için masanın sivri kenarları da bir tehlikedir. Bu tehlikenin çözümü için yumuşak yapılı köşe koruyucuları kullanılabilir.

 

 

 

 

 

 

Kapı Durdurucu:

Bebek Güvenlik Ürünleri ve Kullanılışları  Evde tek başına oyun oynayan bebeğinizin en yakın oyun arkadaşı kapılardır. Kapıyı açıp kapatarak saatlerce kendi kendine vakit geçirebilecek minik bebeğinizin parmaklarının kapıya sıkışmaması için kapı durdurucu kullanabilirsiniz. Kapı ile kapanan duvar arasına konumlandırılan “C” şeklindeki kapı durdurucular ile bebeğiniz kapıyı tam kapatamaz ve eli de sıkışmaz.

 

 

 

 

 

Pencere Kilidi:

Bebek Güvenlik Ürünleri ve Kullanılışları  Özellikle çok katlı binalarda kolay açılır kapanır pencereleri olan evlerde mutlaka bulunması gereken bir bebek güvenlik ürünüdür. Pencere açma kapama koluna sabitlenen bu ürün çocuğunuzun pencereyi açmasını engeleyecek ve onu koruyacaktır.

 

 

 

 

Bu büyüklerin kolaylıkla çıkarıp takacağı ancak miniklerin çıkaramayacağı özelliklerde üretilmiştir.

 

Bir önceki makalemiz olan Diş Ağrısı Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi isimli makalemizde diş ağrıları, diş ağrısı ve diş ağrısı belirtileri hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.