Banka Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

Banka Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

Bir çok bankanın bir çok bankacılık hizmeti bulunuyor. Bu bankacılık hizmetlerinin arasında banka hesabı da bulunuyor, kimi banka bu banka hesapları için hesap işletim ücreti, eft ve havalelerde işlem ücreti gibi ücretler almakta fakat bazı bankalarda sizlere bu hizmeti tamamen ücretsiz olarak sunuyor ve sizlerden hiç bir ücret tahsil etmiyor. İşte sizlere ? ?

Öncelikle şunu dememiz lazım; ”Herkes banka hesabı açabilir ve banka hesabı açmak tamamen ücretsizdir.” Eğer 18 yaşından büyükseniz direk bankanıza gidip veya kullanmak istediğiniz bankanın internet sitesine girip ücretsiz olarak internet sitesinden banka hesabı açma konusunda hizmet alabilirsiniz veya dediğimiz gibi şubelere giderek daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer 18 yaşından küçükseniz bir vekilinizin olması gerekiyor yani hesabınızı yöneten birisinin olması gerekiyor ve bu hesaplara verilen adlar; ”Junior” hesapdır. Junior hesaplarda diğer banka hesaplarına göre bazı kısıtlamalar olabiliyor ve bu Junior hesapları her banka hizmetini vermiyor. Şuanda özellikle bu hesap türü için en çok başvurulan banka; ”İş Bankası.” Diğer bir yandan sizlere önerebileceğimiz bazı bankalar bu bankaları kullanarak bir çok işlemde tasarruf yapabilirsiniz ve hesap işletim ücreti gibi ücretleri ödememiş olursunuz. Bu bankacılığın adı; Finansbank Enpara. Enpara sayesinde tüm eft, havale işlemleriniz için hiç bir kesinti olmaz ayrıca hesabınız açık kaldığı sürece sizden Enpara kesinlikle hesap işletim ücreti tahsil etmez veya edemez. Diğer bankalara göre daha fazla avantajı ve daha fazla kampanyası bulunan bankadan hesap yeni bir banka hesabı oluşturabilirsiniz. Banka hesabınızı Finansbank değil, Finansbank Enpara sayfasından oluşturmalısınız ayrıca başvurduğunuz zaman sizi arayacaklar eğer bu başvuruyu onaylarsanız size 1 ila 7 iş günü içerisinde banka hesabınızın kartını gönderecekler. Ayrıca bu gönderilen kart ile tüm yurtiçi ve yurtdışı ödemelerinizi yapabilirsiniz, kartın logosu Visa’dır.

Sizlerde hemen Finansbank Enpara’a başvurmak isterseniz Google’a finansbank Enpara yazıp başvurunuzu yapabilirsiniz. Aynı zamanda Enpara gibi daha bir çok bankacılık hizmeti bulunuyor fakat şuan için sizlere bu konu da en iyi yardımı sağlayabilecek tek banka ve bankacılık hizmeti Finansbank ve Finansbank Enpara tarafından sağlanabilir.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

Beğendiyseniz paylaşabilirsiniz Facebook Twitter Google+ Whatsapp