Ayak Bakım Maskeleri

Ayak Bakım Maskeleri

Vücudunuzun en önemli parçalarından biri olan ayakların pürüzsüz ve sağlıklı bir yapıya sahip olması oldukça önemlidir. Kendi yöntemleriniz ile kullanıma alacağınız maskeler sayesinde sizler de kısa zaman zarfı içinde kusursuz ayaklara sahip olabilirsiniz.

Maskesi

  • Sandal ağacı yağı
  • Badem yağı

Önerilen bitkisel yağlar harmanlanarak karışım haline getirilir. Elde edilen maske cilde ince bir tabaka haline sürülür ve 20 dakika boyunca beklenir. Ardından ayaklar ılık su ile yıkanır. Maske kullanımı ile birlikte ön plana alacağınız bazı öneriler doğrultusunda sizler de kusursuz ayaklara ev sahipliği yapabilirsiniz. Bu uygulama adına gece yatmadan önce ılık suyun içerisine 2 damla zeytin yağı ve 1 çay kaşığı vazelin ilave edin. Bu işlem sonrasında ayaklarınızı 15 dakika boyunca hazırlamış olduğunuz suyun içerisinde bekletin. Uygulamaya alacağınız bu işlem sayesinde ayaklarınız yumuşacık olacaktır.  Yine aynı şekilde farklı bitkisel yağ kullanımını ön plana alarak özel karışımlar hazırlayabilirsiniz.  Bir kova ılık suyun içerisine 1 adet limon suyu ve 2 çay kaşığı susam yağı ilave edin. Hazırladığınız karışımın içerisinde ayaklarınızı 20 dakika boyunca bekletin. Bu işlem sonrasında ayaklarınızı soğuk su aracılığı ile durulayabilirsiniz.

Ayaklar İçin Bitkisel Yağ Maskesi

  • Limon yağı
  • Buğday yağı
  • Lavanta yağı
  • Portakal yağı
  • 1 çay kaşığı vazelin
  • 1 yemek kaşığı gül suyu

Kusursuz ayaklara sahip olmanız adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilen bitkisel yağ maskesi için kolları sıvama zamanı. Maske yapımı için önerilen tüm yağları geniş bir kapta harmanlayalım. Bu işlem sonrasında yağ karışımının içerisine 1 çay kaşığı vazelin ve 1 yemek kaşığı gül suyu ilave edelim. Elde edilen karşımı ince bir tabaka haline ayaklarımıza masaj aracılığı ile yedirelim.  nin içerisinde yer alan buğday yağı sahip olduğu vitamin ve mineraller aracılığı ile cilt yapısının kısa zaman zarfı içinde onarılmasını sağlayacaktır. Buğday yağı ise topuklarınızda meydana gelen çatlak probleminin çözüme kavuşmasını destekleyecektir. Lavanta yağı ise cildinizin yorgunluğunu geri plana alacaktır. Sizler almış olduğunuz öneriler doğrultusunda kusursuz ayaklara sahip olabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.