Ayak Ağrısına Ne İyi Gelir

Ayak Ağrısına Ne İyi Gelir

ağrılar arasında en sık görülenlerinden bir tanesi durum böyle olunca  sorusunun cevabı oldukça merak edilen konulardan bir tanesi oluyor.Ayak ağrısı sorunu ile hemen hemen hepimiz bir kez olsun karşılaşmışsınızdır, fakat bu durum genelde geçici oluyor.Bazı durumlarda ise uzun süren ayak ağrıları ile karşılaşıyoruz bu durum ortada ciddi bir sorunun varlığına işaret etmektedir.Ayak ağrısının ortaya çıkmasındaki en yaygın neden ayakları zorlamak ve yormaktır.Ayrıca ayak ağrısı ayaklara darbe almak,nasır,düz taban olmak, tendon bağ veya kemik zedelenmesi,kireçleme,topuklu ayakkabı giymek gibi birçok neden ile ortaya çıkabilir. Peki ya bu durum için yani ayak ağrısı için evde ne yapabiliriz kısacası ?

Ayak Ağrısına Ne İyi Gelir

Tuzlu Su:Ayak ağrısı için en bilindik yöntemlerden bir tanesi olan tuzlu suda ayakları dinlendirme yöntemi evde en kolay uygulayabileceğiniz yöntemdir.Bu uygulama için bir leğen içerisine ılık su koyduktan sonra biraz tuz ekleyin ve karıştırın ardından bu suyun içerisinde ayaklarınızı dinlendirin.

Masaj:Ağrı durumlarında basit ama etkili bir yöntem olan masaj uygulandığı bölgede kan akış hızını attırarak ağrını kaybolmasını sağlar.Ayak ağrısı durumunda çok fazla bastırmadan yapılan hafif masajlar oldukça olumlu etki gösterir.

Nane:Nanenin ferahlatıcı etkisini hepimiz biliriz bu özelliği ayak ağrısında da oldukça etkilidir.Ayak ağrısına ne iyi gelir sorusunun cevabını arayanlar bu yöntem tam size göre.Bu yöntem için öncelikle bir leğen içerisine soğuk su(fazla soğuk olmasın),2 yemek kaşığı kadar kuru nane ekledikten sonra son olarak 3-4 parça buz koyun.2-3 dakika bekledikten sonra ayaklarınızı içerisine sokun ve su içerisinde ayaklarınızı dinlendiriniz.

Tırnak Kesimine Dikkat Edin:Birçok insan tırnaklarını keserken yanlış kesiyor bunun sonucu ayaklarda ağrı ortaya çıkıyor.Bu nedenle ayak tırnaklarınızı doğru kestiğinizden emin olmalısınız.Tırnaklarınızı keserken çok derin kesmeyin ayrıca tırnaklarınızı düz kesmeyiniz kavisli kesiniz.

Ayaklarınızı Dinlendirin:Ayak ağrıları genellikle zorlama ve yorma nedeniyle ortaya çıkıyor bu nedenle ayaklarınızın üstüne basmadan,ayaklarınızı bir yastığın üstüne koyarak dinlendirin.Bunu yanında ayaklarınız yukarı dikerseniz kan akışına etki ederek ağrılarda azalma olacaktır.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.