2016 Yaz Makyajı

2016 Yaz Makyajı

2016 Yaz Makyajı

Makyaj bir bayanın en önemli silahlarından biridir. Abartılmayan bir makyaj eksiklerinizi tamamlar. Fakat abartılmış bir makyajın çirkin bir maskeden farkı yoktur. Bu makalemizde 2016 yılının yaz ayları için makyaj modasına bakacağız. Gelin hep birlikte yüzümüzü güzelleştirelim.

1- Doğallık

Bir kadın makyajda doğallığı bozmamayı her zaman hedef almalı. Özellikle yaz aylarında hafif bir makyaj uygulanmalı. Sadelik ön planda olmalı. Abartlılı renkler kullanılmamalı. Yaz aylarında pudrayı abartmamaya dikkat elmelisiniz. Aksi taktidirde ölü gibi bir yüze sahip olabilirsiniz.

2- Dudaklarda Hafif Renkler

Yaz aylarında dudakları çok fazla ortaya çıkarmaya gerek yok. Sakın mor, mavi gibi renklere yanaşmayın! Diğer taraftan kırmızı renk bir istisna. Yaz aylarına en çok yakışan renklerden biri. Hafif renk kullanmayı sevmiyorsanız size tavsiyem kırmızı rengi denemeniz. Açık renklerde ise açık pembe favori.

3- Gözler

Gözlerde ise cıvıl cıvıl renkler dikkat çekiyor. Birde renkli bir göze sahipseniz gözleriniz insanları hayran bırakacak. Renkli gözlü bayanlar gözlerinde yeşil ve mavi tonlarını kullanabilirler. Bunun dışında koyu renkli göze sahip olanlar için koyu göz çevresi oldukça hoş bir görünüş sağlıyor. Göz çevresini fazla abartıp zombi gibi de görünmemek gerek.

4- Yüzünüzü Güneşten Koruyun

Güneş güzel yüzünüzü tahriş edebilir hanımlar. Bunun için sık sık bakım yapmak önemli. Cildinizi çok iyi nemlendirip kurutmamaya özen gösterin, sonradan pişman olmayın.

5- Yaz Aylarında En Çok Yapılan Makyaj Hataları

Son olarak bayanların yaptığı en büyük makyaj hatalarına değinelim. Kullandığınız malzemeleri çok fazla abartmayın. Az miktarda kullanın, bu sayede sade ve hoş bir görünüm yakalarsınız. Ayrıca riske de girmemiş olursunuz. Makyajınızı iyi temizlemenizde de fayda var. Kimse dünden kalma makyajın üstüne yeni yapılmış makyajı sevmez.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.