Sigortası Olmayanlara Kredi Veren Bankalar

Sigortası Olmayanlara Kredi Veren Bankalar

SİGORTASIZ YAŞAM VE BANKA İŞLERİ

Günümüzde birçok kişi sigorta primi yatmadan yaşamını sürdürmektedir. 18 yaşını doldurmuş olup, sigortasız bir şekilde yaşayan birçok vatandaş bulunmaktadır. Öğrenciler, ev hanımları, yeni mezun olmuş kişiler, iş imkânı bulamayan kişiler sigortasız bir yaşam sürmektedir. Hayat şartlarının zorlaşması birçok insanı ikinci bir iş yapmaya sürüklerken sigortasız oluşları ve bir birikimlerinin olmayışı iş girişimciliği konusunda önlerini tıkamaktadır.

Bankalar, birçok ihtiyacın giderilmesi konusunda verdiği krediler sayesinde ilk tercih noktalarından biridir. Lakin bankalar kredi verirken birçok şart koşmakta ve bazı farklı imkânlara sahip olan kişilere imtiyaz tanımaktadır. Sigorta primi yatmayan ve sigorta güvencesi olmayan kişiler ihtiyaçları için ya da iş kurma amaçlı başvurduğu kredi seçenekleri için detaylı bir süreç beklemektedir. Bu konuda birçok banka sigortası olmayanlara kredi vermektedir.

Kişinin sigorta güvencesi yoksa eğer bankadan kredi alabilmesinin birkaç yolu bulunmaktadır. Eğer kişinin banka hesabında yüklü miktarda para varsa, üzerine ait ev, araba gibi varlıklar varsa kredi alabilmesinin önü açıktır. Bunun dışında ipotek gösterebileceği bir şey ya da kefil gösterebileceği birileri varsa yine aynı şekilde sigortasız olduğu halde kredi alabilir.

SİGORTASIZ BİR KİŞİ NASIL KREDİ ÇEKEBİLİR?

Sigortası olmayan kişi bir bankadan kredi çekme başvurusu yaptığı zaman banka bazı kriterleri göz önüne alarak, kredi başvurusu yapan kişiyi değerlendirmeye alır. İlk olarak başvuru yapan kişinin bankada hesabının var olup olmadığı sorgulanır. Yapılan sorgulamada hesabı var ise ödeme düzenine ve para giriş çıkış işlemleri kontrol edilir.

Eğer hesabı yoksa kişinin başka bankalarda hesabının olup olmadığı kontrol edilir. Başka bankadaki ödeme düzenine ve banka işlemlerine göre oluşturulmuş kredi notunun incelemesi yapılır. Buradan çıkan sonuç bankanın kişiye vereceği kredi konusunda oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu durumların dışında bankalar sizin üzerinize kayıtlı ev, araba gibi değerli varlıkların olup olmadığını sorgular. Eğer bu konuda mal beyanında bulunabilirseniz bankalar bu durumu garanti olarak algıladıkları için kredi başvurunuzu geri çevirmeyecektir. Tabii bunların dışında yine de sigortası olmayanlara kredi veren bankalar olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

SİGORTASI OLMAYANA KREDİ VEREN BANKALAR

Gündelik işlerde çalışanlar, emekli olup emekli aylığı kesilmesin diye sigortasız çalışanlar ve internet üzerinden çalışarak geçimini sağlayan birçok kişi iş girişimlerini hayata geçirmek ve büyütmek için kredi başvurusunda bulunuyorlar. Bu kişiler sigortasız bir durumda oldukları için kredi verebilecek bankaları incelemek gerekirse,

GARANTİ BANKASI SİGORTASIZ KREDİ BAŞVURUSU

Garanti bankası genelde ihtiyaç kredisi başlığı altında 10.000 Türk Lirasına kadar olan kredi başvuruları için sigorta şartı aramamaktadır. Yukarıda bahsettiğimiz kontroller sağlandıktan sonra onaylanan kişiler sigortasız bir şekilde kredi çekme işlemini garanti bankasından gerçekleştirebilirler.

İŞ BANKASI SİGORTASIZ KREDİ BAŞVURUSU

Garanti bankası ile aynı seçenekleri sunan İş bankası kredi başvurularında kişinin durumuna göre ipotek veya kefil isteyebilir.

Bunun dışında birçok bankanın sigortasız kişiler için oluşturduğu başvuru şartları aşağı yukarı aynıdır. Sigortası olmayıp kredi başvurusu yapabileceğiniz diğer bankalar; Vakıfbank, Halk Bankası, Ziraat Bankası, Deniz Bank, Yapı Kredi Bankası, Odea Bank, QNB Finans Bank gibi bankalardır.Sigortası Olmayanlara Kredi Veren Bankalar

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.