Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

BANKALARIN KARA LİSTESİ VE KREDİ NOTU SORUMSUZLUĞU

Kredi kartlarının kullanımı arttıkça bu konuda tecrübesiz olan birçok kişi zamanında bankalar ile davalık olarak bankaların kara listesine alınmış durumda. Tecrübesiz kullanım dönemine gelindiği zaman pek zararı hissedilmeyen bu kara liste olayı yıllar sonra kişinin karşısına çıkınca sicili bozuk olanlara kredi veren bankaları iyice popüler hale getirdi.

Bu durumun oluşmasında en büyük sebep, kullandığımız kredi kartlarında nakit kullanmama durumunun verdiği rahatlık ile alakalı tamamen. Para verilmediği için alışveriş limitleri zorlandı. Sonrasında ödemeler de zorluk çıkınca bankalar yasal işlemler uygulayarak birçok vatandaşı kara listesine aldı.

Bankalardan kırmızı çizgi yemiş ya da kara listeye girmiş olan kişilerin anlaşılması için bazı hususlar bulunmaktadır. Örneğin kişi banka ile mahkemelik olmuş yasal takip süreci başlatılmış ya da avukatlık olma sürecine gelmiş ise bankaların kara listelerinde yer almaktadır. Ayrıca bankaların kara listelerinde olan kişilerin kredi notları 0 olarak değerlendirilmeye alınmaktadır.

SİCİLİ BOZUK OLANLARA KREDİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?

Sicili bozuk olanlara, kara listede olanlara ya da bankalardan kırmızı çizgi yemiş kişilere kredi veren tek banka Aktif Bank’tır. Aktif Bank kişinin durumu ne olursa olsun 2000 Türk Lirası ile 30.000 Türk Lirası arasında tüm kredi ihtiyaç başvurularını değerlendirmektedir. Değerlendirmesi olumlu geçen kişiler ilk iş günü içerisinde PTT ATM cihazlarından ve postane şubelerinden paralarını çekebilmektedirler.

AKTİF BANK KREDİ BAŞVURUSU

Aktif Bank’tan sicili bozuk olduğu halde kredi başvurusu yapan kişiler için Aktif Bank’ın internet sitesinde yer alan başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Doldurduğunuz başvuru formu olumlu bir şekilde onaylanırsa bir üstte belirttiğimiz gibi Aktif Bank şubelerinden ya da PTT ATM cihazlarından para çekme ve taksit ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken tek husus bankalar kredi çekme işlemlerinde %1,40 ile %1,60 arasında faiz oranı uygularken Aktif Bank %2,29 oranında faiz uygulamaktadır.

SİCİLİ BOZUK BİRİ KEFİL GÖSTEREREK KREDİ ALABİLİR Mİ?

Bankalar özel kuruluşlar olduğu için maksimize edilmiş kar faydacılığı politikasını izlemektedir. Siciliniz bozuk olsa, kredi notunuz düşük olsa ya da kara listede olsanız dahi eğer ödemelerinizi eksiksiz yapabileceğinize ikna ederseniz bankalar size kredi verecektir.

Bankalara kefil göstererek kredi çekme işlemi yapabilirsiniz. Bankaların bu durumda kefilinizde aradığı bazı şartlar bulunmaktadır. Eğer kefil olan kişi devlet memurluğu statüsünde görev yapıyorsa ya da ticaret odasına kayıtlı esnaf veya tüccar ise, Bağkur üyeliği bulunuyorsa, bankalardan birinde çalışıyor ya da memur ise kefilinizden dolayı olumlu cevap almanız yüksek ihtimaldir.

SİCİLİ BOZUK BİRİ İPOTEK GÖSTEREREK KREDİ ALABİLİR Mİ?

Bankalar kefilin yanında ipotek olayına da sıcak bakarak taşınmazların ipotek gösterilmesi durumunda kredi verme oranları artmaktadır. Eğer size veya yakınınıza ait bir ev varsa bu evi ipotek göstererek belirli oranda kredi çekebilirsiniz.

 

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.