Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır

Kredi kartı borcu yapılandırma nasıl yapılır sorusuna bu konumuzda detaylı bilgiler vereceğiz. Bir diğer konumuz olan kredi borcu yapılandırma işlemi ile neredeyse aynı adımlar üzerinden gerçekleşen bu hizmet aksamı hemen her banka tarafından tüketiciye sağlanmaktadır. Kısa ve uzun vadeli yapılandırmalara da değineceğimiz bu konuda bankalara olan borçlarınızın sizin isteğinize bağlı vadelere bağlı olarak hesaplanıp uygulanacağını ve buna yönelik bir aylık bütçe hazırlamanız gerektiğini de belirtelim. 27 Eylül 2016 tarihinde yapılan yeni düzenleme ile birlikte ülkemizde yer alan milyonlarca kredi kartı borcuna sahip tüketicinin kolay ödemelerle borçlarını bitirmeleri sağlanmaktadır. İlk zamanlarda 36 ay vade üzerinden yapılandırmaya müsaade edilen borçların yeni bir düzenleme ile 48 aya kadar uzatıldığını da belirtelim. Ek olarak bankaların inisiyatifine bağlı olarak işleyen 72 ay vadeli kredi kartı borcu yapılandırma işleminin de olduğunu bilmenizde fayda var. Fakat belirttiğimiz gibi bu tamamen bankanın size sunacağı bir fırsattır.

Kısa Süreli Ödeme Planı ile Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Bankaya olan kredi kartı borcunuzu yapılandırma kapsamında uzun vadelere yayarak küçük tutarlara sahip taksitler ödemek elbette ki cazip gelebilir. Fakat burada bilmeniz gereken en önemli etken, vadelerin uzamasıyla faizin daha fazla yükselmesidir. Tıpkı kredi başvurusunda vade seçeneği uzatılınca faiz oranı yükselmesi yaşandığı gibi, bu durumda da aynı olumsuz durum bulunuyor. Ama illa bu durum size daha faydalı görünüyor ve bu şekilde ödemeler sizi rahatlatıyor ise tabi ki size kalmış bir seçenek. Fakat diğer yandan başlığımızda da belirttiğimiz üzere kısa süreli vadelerle daha erken borç bitirme ve daha az faiz oranı uygulaması olanağına sahip olabilirsiniz. 12 aydan başlayan vade seçeneklerinden en düşüğünü seçerek daha az faiz oranlarıyla tekrardan yapılandırılan banka borcunuzu az biraz daha yüksek taksit tutarları doğrultusunda gerçekleştirebilirsiniz.

Uzun Süreli Ödeme Planı ile Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Hemen yukarıdaki kısa süreli başlık altında belirttiğimiz üzere bankalar daha yüksek vade seçenekleri ile yapılandırma hizmetini sunuyor. Yeni düzenlemeler ile birlikte gelen 48 ay vadeli kredi ve kredi kartı yapılandırmalarına yönelik bir tercihte bulunarak mevcut banka borcunuzu uzun vadelere bölerek daha az tutarlarla aylık ödemelerinizi yapabilirsiniz. Fakat burada dikkat edeceğiniz önemli nokta vadenin uzamasıyla birlikte ödeyeceğiniz ana paranın da yüksek olacağıdır. 48 ayın dışında bankanın inisiyatifine bağlı olarak tamamen kendi kararı nezdinde size 72 ay yapılandırma olanağı da verilmektedir. Bu durum tamamen sizin banka profilinize ve kredi notunuza bağlı olarak sunulan bir teklif olduğunu da bilmenizde fayda var. Yani daha öncesinden bankalarla iyi bir ilişki içerisinde olmuşsanız, banka bu kapsamda size 72 aya kadar varan vadelerle kredi kartı borcu yapılandırma hizmetini sunabilmektedirler. Faiz oranları sizi sarsmayacak ise bu seçeneği seçerek daha uzun vadeler eşliğinde borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.