KEFİLSİZ KREDİ VEREN BANKALAR

KEFİLSİZ KREDİ VEREN BANKALAR

EN KOLAY ALINAN KREDİ: İHTİYAÇ KREDİSİ

Bankalar 2000’li yılların başına kadar oldukça zorlayıcı kurallar ile çalışan şirketlerdi. Bankalardan kredi çekilmesi için kişinin taşınmazlardan bir tane ipotek etmesi ya da kefil göstermesi gerekirdi. Lakin BDDK aracılığı ile bankaların tüm müşteri bilgilerini ortak bir havuzda toparlamaları ve müşterilere karşı ortak karar alarak hareket etmeleri, teknolojik imkanların kullanım yaygınlığının artması ile bankalar çeşitli kredi ve çeşitli müşteriler için ipotek ya da kefil şartı koşmamaktadır. Bu durumun oluşmasında en büyük sebep, şüphesiz kredi notu yüksek olması ile alakalıdır. Özellikle düşük bütçeli ihtiyaç kredileri için bankalar çok fazla bir şart koşmayarak müşterilerine bu krediyi vermektedir.

KEFİLSİZ KREDİ ALMAK İÇİN GEREKEN ŞARTLAR NELERDİR?

Bankaya kredi çekmek için başvuru yaptığınız zaman kefil istemeyen kredi türleri için bazı başvuru şartları bulunmaktadır. İlk olarak 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Sonrasında bahsettiğimiz gibi kredi notunuzun bankaların bilgi havuzunda risk seviyesinde olmaması gerekmektedir.

Konut için kredi çekiyorsanız 360 ay üzerinde, ihtiyaç ve taşıt kredilerinizde 48 ay üzerinde vade talebinde bulunmamanız gerekmektedir. Bankanın sizden istediği belgeleri eksiksiz ve geçerli olacak şekilde hazırlayıp sunmanız gerekmektedir. Örneğin gelir belgesi ya da maaş belgesi gibi belgelerinizi isteyebilirler. Bu şartları sağlayan kişiler aşağıda detaylarını verdiğimiz bankalardan kefilsiz kredi çekme başvurusunda bulunabilirler.

KEFİLSİZ KREDİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?

Finansbank Enpara, TEB Bankası, Aktif Bank müşterilerine 30.000 Türk Lirasına kadar 48 ay vadeli olacak şekilde belgesiz ve kefilsiz kredi sağlayan bankalardandır.

FİNANSBANK ENPARA KEFİLSİZ KREDİ BAŞVURUSU

Yenilikçi bankacılık profili ile karşımıza çıkan Finans Bank, Enpara uygulaması üzerinden ya da internet bankacılığı üzerinden 30.000 Türk Lirasına kadar kredi başvurularında kefil ya da evrak isteme şartı bulundurmuyor. Finans Bank verilen bu kredi türünde %1,71 oranında faiz uygulamaktadır.

İŞ BANKASI KEFİLSİZ KREDİ BAŞVURUSU

İş Bankası, kefilsiz bir şekilde kredi çekmek isteyen müşterilerine 48 ay vade seçeneği ile kredi sunma fırsatı sağlıyor. 10.000 Türk Lirasına kadar çekilen bir kredinin faiz oranı ise %1,59 olarak belirlenmiş durumda.

CEPTETEB KEFİLSİZ KREDİ BAŞVURUSU

Türkiye Ekonomi Bankası, müşterilerine 10.000 Türk Lirası limitli krediyi 48 ay vade ile sunmaktadır. Belirlenen faiz oranı İş bankası ile neredeyse aynı diyebiliriz. Belirlenen faiz oranı %1,60 olarak işleme konuluyor.

KEFİLSİZ KREDİ İÇİN YAŞ SINIRI VE KREDİ NOTU DERECELENDİRMESİ

Kefilsiz krediye başvururken reddedilirseniz bu yüksek ihtimalle kredi notu ile alakalıdır. Kredi notu 0 ile 1900 arasında değişen bir puanlama türüdür. 1500 ile 1900+ kredi notu olan kişilerden hiçbir şekilde kefil talep edilmez ve kredi talepleri genellikle onaylanır. 700 ile 1499 arası kredi notu olanların, banka düzeltmeleri için kredi kullandırtma ihtimali varken 700 ve aşağısında kredi notu olanlar için kefilsiz kredi başvurusu reddedilir.

Bankaların kefilsiz kredi kullandırtabilmeleri için yaş sınırlamaları da bulunmaktadır. Bankalara göre değişen yaş sınırı için en düşük değeri 70 yaş sınırı ile TEB üstlenirken, Aktif Bank 84 yaşından küçük olanlar için kefilsiz kredi başvuru imkanını açık bırakmış durumda.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.