Genç Çiftçi Hibesi Nasıl Alınır 2018

Genç Çiftçi Hibesi Nasıl Alınır 2018

Merakla beklenen “Genç çiftçi hibesi projesi” 2018-2019 yılı çerçevesinde gerçekleşecek. Birçok genç girişimcinin hayallerini süsleyecek olan bu proje bazında devlet tüm çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Bizlerde bu konuya yönelik olarak yaptığımız araştırmalar nezdinde en güncel ve en doğru bilgileri bir ayara getirerek genç çiftçi hibesi nasıl alınır gibi merak edilen sorulara yanıtlar sunacağız. Ek olarak bu sisteme dahil olmak için gerekli başvuru şartları nelerdir, hangi evrak ve belgelerin zorunlu olduğunu da belirteceğiz. Bilgilerini sunacağımız bu detaylar doğrultusunda sizlerde genç çiftçi hibesi ile ilgili bu projeye katılım gösterebilirsiniz. Eğer, bu alanda tecrübeliyseniz sizin için ideal bir iş kurma temeli olabilir. Zira ülkemizde kırmızın etin dahi ithal edildiğini düşündüğümüzde, gelecek için iyi bir sürecin olacağını söyleyebiliriz. Sürekli olarak gündeme gelen genç çiftçi hibesi ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorulara konumuzda yanıtlar bulunabilir, başvuru kaynağına direkt olarak erişim sağlayabilirsiniz. Ön kayıt işleminden sonra başvuruya yönelik adımlarınız gerçekleşecektir.

Genç Çiftçi Hibesi Nasıl Alınır?

Bu projeye yönelik hibeden faydalanabilmek için öncelikli olarak ön kayıt oluşturmanız gerekiyor. Bunun için Tarım Bakanlığının resmi web sitesinden başvuruda bulunmanız gerekiyor. “Buraya” tıklayarak ilgili bakanlığa ait olan bu projenin ön kayıt işlemini gerçekleştirebileceğiniz sayfaya erişim sağlayabilirsiniz. Karşınıza çıkacak olan ekranda giriş bölümü bulunuyor. Hemen sağ alt köşesinde ise “Yeni Çiftçi Kayıt” butonu bulunmaktadır. Butona tıkladıktan sonra karşınıza doldurmanız gereken bir form çıkacak. Bu form üzerinde yer alan ve sizden istenilen tüm bilgileri girerek ön kayıt işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu hibeden faydalanabilmek için ise birtakım şartların ve evrakların sağlanması gerekiyor. Gelelim bu hibeyi alabilmek için ne gibi şart ve evrakların istendiğine.

Genç Çiftçi Hibe Başvurusu için Gerekli Şart ve Kriterler Nelerdir?

 • Öncelikle bu hibeye başvuru yapacak olan kişilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması öncelikli birincil şarttır.
 • Başvuru da bulunacak olan adayın yaş aralığı 18 ila 41 yaş aralığında olmalıdır.
 • Kişinin okur-yazarlığı olmalıdır.
 • Başvuru yapacak olan kişinin bu süreçte herhangi bir yerde maaşlı olarak çalışmıyor olması gerekmektedir.
 • Hayvancılık hibesi için 50 küçükbaş + 15 büyükbaş sayılarını geçen hayvana sahip olanlara bu hibe verilmemektedir.
 • Arıcılık üzerine hibeden faydalanmak isteyen genç girişimciler için talep edilen şart, kişiye ait 50’den fazla arılı kovanın olmaması gerektiğidir.

Hibe Kapsamında Hangi Projelere Destek Veriliyor?

 • Büyükbaş Manda ve Sığır Alımları,
 • Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvanlar için İşletme
 • Kanatlı Hayvan (Kaz-Tavuk)
 • Arıcılık
 • İpek Böceği Yetiştiriciliği
 • Süs Bitkisi ve Fidan Yetiştiriciliği
 • Kültür Mantarı Yetiştiriciliği

 

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.