Faizsiz Kredi Kartı Veren Bankalar

Faizsiz Kredi Kartı Veren Bankalar

Bankalar sistemleri gereği faiz uygulamasına yönelik işlemler dahilinde olduğundan, birçok kişi dini açıdan bankalara yönelmekten çekiniyor. Buna yönelik özellikle de alışveriş ve ödeme gibi harcamalarını kredi kartı gibi bankacılık ürünleri ile yapanların da sorunları arasında yer alan faiz durumu olmaktadır. Daha önceki yazılarımızda sizlere dini açıdan faizsiz olarak kredi sağlayan katılım bankaları üzerin bilgiler vermiştik. Bu konumuzda ise sizlere bir diğer bankacılık hizmeti olan kredi kartlarına ilişkin faizsiz olanaklarını sunacağız. Kredi kartlarından kullanılan nakit avanslar genellikle faize yönelik işlemektedir. Buna ek olarak yaptığınız harcamalara yönelik ek puanlarda kazanabiliyorsunuz. İşte bu tür faize yönelik işlemlerin olmadığı kredi kartlarını sağlayan bankalarda mevcut olabilmektedir. Katılım bankası olarak hizmet sunan kuruluşlardan ikisini sizler için araştırıp derledik.

Kuveyt Türk – Sağlam Kart (Faizsiz Kredi Kartı)

İsminden de anlaşılacağı üzere oldukça sağlam özelliklere sahip olan bu kredi kartı Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından tüketicilere sunuluyor. Bu kredi kartının yıllık kart ücreti bulunmamaktadır. Diğer özelliklerine değinecek olursak;

 • Sağlık ve eğitim harcamalarında vade farkı olmadan 5 taksit seçeneğinden faydalanabilirsiniz.
 • Sağlam Kart ile yıllık bazda 200 TL’lik alışveriş yapmanız halinde, ek olarak ekstreleri zamanında ödemeniz dahilinde banka tarafından 50 TL değerinde altın puan verilmektedir.
 • Acil nakit avans kullanma durumunuza bağlı olarak faizsiz nakit avans çekimini sunmaktadır.
 • Sağlam Kart üzerinden çekeceğiniz nakit avans, kredi kartınızın limitine yönelik %10’una kadar olanak tanınmaktadır. Örnek verecek olursak, 2 bin TL’lik bir kredi kartı limitine sahip hizmet alıyorsanız, nakit avanslarınızda en fazla 500 TL’lik bir nakit avans talebinde bulunabilirsiniz.
 • Klasik, Platin ve Gold olmak üzere 3 farklı kredi kartı tipine sahip olmaktadır. Her bir kredi kartının limit ve özellikleri birbirinden farklı olarak işlemektedir.
 • Kuveyt Türk – Sağlam Kart ile anlaşmalı üye işyerlerinden yapacağınız her alışveriş ödemelerinde ek indirimlerden ve benzeri fırsatlardan faydalanabilirsiniz.

Türkiye Finans – Happy Faizsiz Kredi Kartı

 • Happy Kart, Bonus Card özelliklerini taşıyan bir kredi kartıdır. Buna hitaben Türkiye’de bulunan 550 binden fazla anlaşmalı üye işyerinden yapacağınız tüm alışverişlerde Bonus Paralar kazanabilirsiniz.
 • Temassız ödeme seçeneğini 50 TL’ye kadar olan alışveriş ödemelerinizde gerçekleştirebilirsiniz.
 • 50 TL ve üzeri olan tüm alışverişlerinizi dilerseniz taksitlendirme seçeneğinden faydalanarak ödeyebilirsiniz.
 • Happy Kart Gold ve Platinum sınıfında yer alan kredi kartlarıyla yapacağınız alışverişlerde Bonus Puan ve özel kampanyalardan faydalanabilirsiniz. Bu her iki kredi kartından yıllık kart ücreti aidatı alınmaktadır.
 • Happy Kart Zero ile yapacağınız tüm alışverişlerde hemen yukarıda bulunan diğer iki kartın tüm özelliklerini taşır, fakat bu kredi kartında yıllık kart ücreti aidatı bulunmamaktadır.

 

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.