Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Evlilik Kredisi Veren Bankalar

EVLİLİK, DÜĞÜN VE MASRAFLAR

Gitgide pahalılaşan hayat, artan imkanlar artık genç çiftlerin evlenmesini daha zor kılıyor. Geçen 50 yıl içerisinde değişen düğün gelenekleri, masrafın artmasına ve tüketim çılgınlığına yol açtı. Günümüzde evlenmek isteyen çiftlerin ev masrafı, ev içi mobilya masrafı, düğün masrafları, balayı masrafları derken ortaya çıkan rakam asgari ücretle çalışan bir kişinin 60 ile 70 aylık maaşına denk gelmekte. Bu belirtilen rakam en düşük imkanlarla yapılan düğünler için geçerli. Hal böyle olunca üniversiteden yeni mezun olmuş ya da çok genç yaşta evlenmek isteyen çiftlerin elini kolunu bağlamaktadır. Toplu bir paranın düğün ve evlilik masraflarına yetmesi nedeni ile genç çiftler bankalara evlilik kredisi için başvuru yapmaktadır.Evlilik kredisi veya düğün kredisi konusunda bilgi almak isteyenler için hazırladığımız evlilik kredisi veren bankalar rehberini okumanızı tavsiye ederim.

EVLİLİK KREDİSİ VEREN BANKALAR REHBERİ

Evlilik kredisi veren birçok banka olmasına rağmen, bankalardan önce devlet destekli kredi seçeneği de bulunmaktadır. Devlet yaptığı son yasal düzenlemeler ile evlenmek isteyen çiftlere kolaylık sağlanması açısından evlilik kredisi gibi konularda çeşitli yeniliklere imza attı. Artık gençler maddi durumlarına yönelik evlilik için gerekli miktarı bankaların sunduğu kredilerden kaynaklı olarak gerçekleştirebilecek.

Devletin anlaşma sağladığı (Ziraat Bankası, Vakıf Bank, Halk Bankası) kurumlarından açtıkları çeyiz hesabı ile evlilik kredisi alabiliyorlar. Açılan çeyiz hesabına yaptıkları birikimi yatıran çiftler, yatırdıkları miktara göre bankalar tarafından çeşitli miktarlarda kredi alabilmektedirler. Daha detaylı bilgiler için anlaşmalı olan bankalara gidip başvuru yaparak bilgi almak en sağlıklısı olacaktır.

YAPI KREDİ BANKASI DÜĞÜN KREDİSİ

Evlilik sürecinde gerçekleştirilen, düğün, nişan, balayı, oturulacak olan ev masrafları için Yapı Kredi Bankası çiftlere 48 ay vadeli Türk Lirası cinsinden kredi imkânı sağlamaktadır. Kredi başvurusu yaparken tek yapmanız gereken son 3 aya ait olan elektrik, doğalgaz ve su faturasını ibraz etmeniz gerekmektedir. Dikkat edilmesi gereken tek şey faturaların ödenmiş olmasına dikkat ediniz.

ING BANK EVLİLİK KREDİSİ

Yapı kredi bankası gibi 48 ay vadeli Türk Lirası cinsinden evlilik kredisi veren ING BANK, Yapı Kredi Bankasından farklı olarak çiftlere verdiği kredilerin ödemesini 3 ay ertelemeli olarak alıyor. Yani çektiğiniz bir kredi varsa, kredi çekim tarihinden itibaren ilk üç ay içerisinde herhangi bir taksit ödemesi gerçekleştirmiyorsunuz. Bankanın herhangi bir şubesine giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

ODEABANK EVLİLİK KREDİSİ

En yeni bankalardan biri olmasına rağmen çeşitli avantaj ve kampanyaları ile ön plana çıkan ODEA BANK genç çiftlerin evlenmesi için hazırladığı evlilik kredisini 48 ay vade ile sunmaktadır. 48 ay vadeli evlilik kredisi için belirlediği faiz oranı ise sabit olmak koşulu ile %1,40 olarak belirlenmiş durumda. Bankanın herhangi bir şubesine giderek evlilik kredisi hakkında bilgi alabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

 

 

 

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.