Esnaf Kredisi Veren Bankalar 2018

Esnaf Kredisi Veren Bankalar 2018

Esnaflara yönelik bankalar geliştirdikleri kredi paketleri ile daha uygun ve avantajlı fırsatlar sunuyor. Bu kapsamda işyerini ve işini büyütmek isteyen veya farklı bir ürün gamına yatırım yapmak isteyen esnaflarda krediler üzerine yoğunlaşmaktadırlar. Ustalar, sanatkarlar, küçük, büyük veya orta çaplı esnaflar ve kobilere yönelik birçok farklı kredi paketinin bulunduğunu söylemek mümkün ek olarak KOSGEB aracılığıyla da devlet destekli esnaf kredisi alabilmekte mümkün olabilmektedir. Devlet destekli kredilerde genellikle faiz uygulaması bulunmamaktadır. Ekonominin iyileşmesi ve esnafın büyümesi adına başlatılan projeler bu kapsamda gerçekleştiriliyor. Fakat bankalar malum olarak her kredi paketinde olduğu üzere esnaf kredisi başvurularında da faiz uygulamasını gerçekleştirmektedir. Bizlerde bu tür taleplere yönelik arayışta olanlar için esnaf kredisi veren bankalar üzerine bilgiler hazırladık.

ESNAF KREDİSİ VEREN BANKALAR HANGİLERİ?

QNB Finansbank

İlgili banka “KOBİ Cepte” sistemi sayesinde esnafların nakit ihtiyaçlarını 1 günlük süreç zarfında gerçekleştirmektedir. Hemen kredi kapsamında sağladığı bu hizmetin başvuru yolları sadece SMS olarak yapılmaktadır. 50 bin TL’ye kadar QNB Finansbank esnaf kredisi başvurusu durumunuzu SMS ile gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için T.C. kimlik numaranızı yazdıktan sonra 7646’a kısa mesaj göndermeniz yeterli olacaktır. Öte yandan dilerseniz 3 ay ertelemeli esnaf kredisi olanağından da faydalanabilirsiniz. Bankanın esnaflara sunduğu bu kredinin maksimum vade seçeneği 36 ay olmaktadır. Üzeri vade seçenek isteklerinde ise ipotekli esnaf kredisi hizmetini almanız gerekiyor.

ING Bank

Hollanda lokasyonlu banka ülkemizde yeni bir oluşum olduğu halde kısa sürede birçok müşteri kitlesine ulaşmıştır. Genellikle kişiden kişiye değişen faiz oranı uygulamasıyla tanınan banka, bu kapsamda esnaflara yönelik paket hizmetler de sunuyor. ING Bank esnaf kredisi başvurusundan faydalanabilmek için “KOBİ boşluk T.C. KİMLİK NUMARANIZ” ile ilgili bilgileri yazdıktan sonra 2205’e göndermeniz yeterli olacaktır. SMS ile yapılan başvurularda en fazla 15 bin TL ve 36 ay vade seçeneğini tercih edebilirsiniz.

Garanti Bankası

KOBİ kredisi adı altında sağlanan kredi paketiyle esnaflara destek olan Garanti Bankası 48 aya kadar varan vade seçenekleri ve 100 bin TL’ye kadar kullanılabilir kredi paketiyle farklılık sağlıyor. Kredi oranına göre faiz oranları da değişmektedir. Buna yönelik 10 bin TL için %1,68, 20 bin TL için %1,68, 50 bin TL için %1,64 ve son olarak 100 bin TL kredi başvurusu için ise %1,59 oranında faiz uygulaması yapmaktadır.

Denizbank

Sona bıraktığımız Denizbank’ın kobi’ler üzerindeki işleyişini biliyoruz. Sürekli TV ve internet reklamlarında karşımıza çıkan kobi kredilerinin büyük bir çoğunluğunu Denizbank kuruluşu sağlıyor. Esnaf kredileri ile fark yaratan ve bu konuda özel avantajlar sunan Denizbank, 3 ay ertelemeli esnaf kredisi de sunuyor. 125 bin TL’ye kadar kredi çekebilme olanağını sunan ilgili banka 72 aya kadar varan vade seçeneklerini de hizmetinde barındırıyor. 50 bin TL’ye kadar olan krediler için %1,57, 125 bin TL’ye kadar olan krediler için ise %1,65 faiz uygulaması işletmektedir.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.