5 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi 2018

5 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi 2018

Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından verilen hayvancılık kredisi 2018 yılında da devam edecek. Yapılan açıklamalar nezdinde ilgili bakanlık tarafından hibe, teşvik ve faizsiz kredi olanağı talepte bulunacak olan kişiler sunulacak. Öte yandan konu başlığımızda da yer aldığı üzere 5 yıl geri ödemesiz hayvancılık kredisi 2018 yılının ilk ayından bu yana verilmeye devam ettiğini de söylemekte fayda var. Dileyen bu kredi olanağından da faydalanmak adına başvurularını gerçekleştirebilmektedir. Şimdi gelelim en çok merak edilen sorular aksamını oluşturan bu kredinin nasıl alındığına, gerekli belgelere ve diğer detayları sizlere sunmaya.

5 Yıl Geri Ödemesiz Kredi Nasıl Alınır?

2018 yılının başından bu yana Akbank, QNB Finansbank, Ziraat Bankası, Türkiye İş Bankası, TEB, Odeabank, Halkbank ve daha birçok banka 5 yıl geri ödemesiz hayvancılık kredisi olanağını sunuyor. Bankalar tarafından sağlanan bu krediler kapsamında tarım teşviki maalesef bulunmuyor. Buna göre hareket ederek kredi başvurusunda bulunmanız sizin faydanıza olacaktır. Ziraat Bankası tarım alanına yönelik en büyük destek sunan bankalar arasında ilk sırada yer alıyor. Ziraat Bankası’ndan tarıma yönelik her türlü yatırım ve giderleriniz için kredi desteği alabilirsiniz. Ziraat Bankası tarım alanının dışında hayvancılık kredisi üzerinde olanaklar sunuyor. İlgili bankanın bu kredisinden faydalanmak için ise gerekli şartlar aşağıdaki gibi olmaktadır.

Ziraat Bankası 5 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi Şartları

  • Kullanılmak istenilen kredi miktarının yatırım alanına yönelik uygun olması,
  • Çekilecek kredinin geri ödenebilinmesi adına gösterilebilir bir gelir belgesi,
  • Krediye yönelik teminat gösterilmesi,
  • Başvuracak olan kişinin kredi notunun krediyi alabilmesine yönelik yeterliliği gerekmektedir.

Ziraat Bankası Hayvan Kredisi Olanakları Nelerdir?

  • Sığır, büyükbaş, manda ve inek yetiştiriciliği,
  • Tavuk, kanatlı hindi, kaz ve ördek çiftliği,
  • Arı ve arı ürünleri yetiştiriciliği,
  • Kültür mantarı yetiştiriciliği,
  • Seralarda meyve yetiştirebilme olanaklarını barındırmaktadır.

5 YIL GERİ ÖDEMESİZ HAYVAN KREDİSİ NELERİ KAPSIYOR?

İnek Kredisi: Devlet tarafından verilen 30 bin TL’lik büyük baş kredisinden faydalanarak hayvanlarınızın fazlalaşmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için inek veya büyükbaş hayvanlarınızın sayısı en fazla 15 olması gerekmektedir. Bu kredinin yanı sıra, bankalardan da besicilik ve süt hayvancılığına yönelik kredi talebinde bulunabilirsiniz.

Koyun Yetiştiriciliği Hibe ve Kredisi: Devlet tarafından koyun yetiştiriciliği ile ilgili işleyiş içerisinde olmak isteyenlere destek verilmektedir. 30 bin TL tutarında koyun hibesi alabilirsiniz. Ayrıca Ziraat Bankası’ndan bu alana yönelik 7 yıl boyunca yılda bir ödemeli koyun kredisi de alabilirsiniz.

Tavukçuluk Kredisi: İster kapalı sisteme dayalı veya dilerseniz salma tavukçuluk alanına yönelik minimum 1000 adet canlı kümes hayvanı alımı yapmanız kaydıyla bu olanaktan faydalanabilirsiniz. Buna yönelik devlet tarafından 1000 adet canlı hayvan alımı için geri ödemesiz kredi olanağını sunmaktadır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.