Sivilceyi Geçiren Şifalı Bitkiler

Sivilceyi Geçiren Şifalı Bitkiler

Ergenlikle beraber artık görünmeye başlayan sivilceler birçok kişinin korkulu rüyası haline gelmektedir. Olmadık zamanda ortaya çıkan sivilceler kızların güzelliğini, erkeklerin yakışıklılığını bozar. Sivilcelerden bitkisel ürünler kullanarak kurtulmanız mümkün olacaktır. Şifalı bitkiler ile sivilcelerden kısa zaman içinde kurtulup ideal görünümünüze yeniden gelebilirsiniz.

Sivilceler birçok kişinin sorun yaşadığı durum haline gelmektedir. Sivilce insan vücudunun her noktasında çıkabileceği gibi özellikle yüz bölümünde çıktığında oldukça fazla can yakıyor. Sivilcelerden kurtulmanın en etkili yöntemi şifalı bitkilerden yararlanarak oluyor. Sivilce tedavisinde etkili olan şifalı bitkiler şunlardır:

1- Ceviz Yaprağı: Sivilce ile mücadelede oldukça etkili bir bitki olarak karşımıza çıkar. Hazırlanışı olarak taze ceviz yaprağı 1000 ml su içine koyup iyice kaynatılır. Kaynayan karışım süzülme işleminin ardından ağzı kapalı bir kaba yerleştirilir. Karışım günde iki defa sivilce üstüne sürülür. Kısa zamanda sivilce iltihap ağrısını alacak ve sivilcelerinizi kurutacaktır.

2- Hindiba Kökü: 1 çay fincanı içine 1 çay kaşığı hindiba kökü atılarak karışım yapılır. Karışım yarım gün bekletilir. Sonrasında da kaynatılarak elde edilen lapa her gün düzenli bir şekilde sivilcenin çıktığı bölgeye sürülür. Sivilceler geçene dek bu yöntemi uygulamanız gerekir.

3- Ihlamur: Soğuk algınlığı başta olmak üzere pek çok hastalığın şifa kaynağı haline gelen ıhlamur sivilce tedavisinde de çok etkili yöntemdir. Bir avuç ıhlamur 1000 ml su içine atılıp kaynatılır. Soğumadan içine havlu bastırıp sivilceli bölgeye masaj işlemi uygulanır. Bu uygulama sivilce geçene dek düzenli bir şekilde meydana getirilmesi gerekir.

4- Isırgan otu: 1 su bardağı içine 2 çay kaşığı ısırgan otu katıp karışım iyice kaynatılana kadar beklenir. Bu karışımın içilmesi sivilce ve cilt sorunlarına karşı oldukça etkili bir yöntemdir.

Pamuk yardımı ile cilt üstüne masaj meydana getirilmesi de önereceğimiz başka bir yöntemdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.