Sineklerden Doğal Korunma Yolları – Sivrisineklerden Kurtulmanın Püf Noktaları

Sineklerden Doğal Korunma Yolları – Sivrisineklerden Kurtulmanın Püf Noktaları

Genel olarak nemli ve serin koşullar altında hayatını devam ettiren sivrisinekler, yaz aylarını adeta kabusa çevirdiği aşikardır. Sivrisineği seven var mıdır bunu bilmek biraz zor ancak korunmak isteyen milyonlarca insan olduğu bir gerçektir. Genellikle geceleri uykuların kabusu olan sivrisinekler vücut ısısına ve gece uyurken çıkan karbondioksite gelmektedir. Bundan dolayı da genellikle vızıltıları kulağımızın dibinde ortaya çıkar. Erkek sivrisinekler ısırmaz, dişi sivrisinekler vücudumuzdan kan depolar. Vereceğimiz ufak tüyolarla saldırılarına uğramadan güzel yaz akşamlarının doyasıya tadını çıkarabilirsiniz.

SİNEKLERDEN KORUNMA İPUÇLARI

Yaz aylarında giydiğiniz koyu renkli kıyafetler onlar için tam anlamıyla bir barınak ifade etmektedir. Açık renkli kıyafetler giymeye çalışın.

Terli nemli bölgeler sivrisineklerin çoğunlukla tercih ettiği alanlardır. Her fırsatta duş almaya özen gösterin.

Bahçe ve balkonunuzda sodyum lambaları koyun. Sivrisineklerin çok daha gelmesini ve elektrik tasarrufu yapmanıza olanak tanır. Bunun dışında camlarınıza sineklik taktırmak en kolay ve pratik çözümlerden biri olarak bilinmektedir.

Sineklerden Doğal Korunma Yolları - Sivrisineklerden Kurtulmanın Püf Noktaları

Karanfil yağı, lavanta yağı ve portakal kabuğunun kokusundan nefret ederler. Yaz akşamlarında hem hoş bir vücut losyonu olarak kullanabileceğiniz bu yağlar sizi sivrisinek saldırılarından da sizi alıkoyacaktır.

Çay ağacı yağı, okaliptüs ve nane yağı sivrisineğin ısırdığı bölgeye sürüldüğünde kaşıntıyı birkaç saniye içerisinde bitirecek ve o bölgeyi hızlı bir biçimde onaracaktır.

Saf vanilya da sineklerden korunma olarak kullanılabilecek yöntemlerden biri olarak karşınıza çıkar. Nabız noktalarına sürülen vanilya yağı bir anlamda sizi görünmez duruma getirecek ve ısırıklardan kaçınmanızı olanak tanıyacak.

Yeşil limonun üstüne koyacağınız karanfiller de sinekleri evinizden uzak tutmanızda rol oynayacaktır.

Evinizin cam kenarlarına fesleğen ve lavanta saksılar koyun. Fesleğen ve lavantanın sivrisinekleri kovucu doğal etkisi bulunmaktır.

Son olarak ise teknolojinin bize sunduğu yeniliklerden yararlanın! kovar yazılımı yükleyebileceğiniz cep telefonunuzda geceleri veya akşamüstü programı çalıştırın ve sıcak yaz akşamlarının keyfine varın.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.