Pirinç Suyunun Vücuda Faydaları

Pirinç Suyunun Vücuda Faydaları

Pirinç suyunun vücuda faydaları

Pirinç suyunun pek çok konuda sağlığımız için faydaları var desek inanır mısınız? Hiç aklınıza gelmezdi değil mi? Pirinç pilavı yaparken suya ıslattığımız pirinçleri kısa süre sonra beyazlayan suyunu hiç düşünmeden dökeriz ve ardımıza bile bakmayız. Ancak pirinç suyunun faydaları saymakla bitmiyor. Şimdi bunlara biz göz atalım hangi konuda faydaları varmış detaylı olarak açıklayalım.

Hepimiz başka insanlar tarafından sevilmek, beğenilmek isteriz. Bu bizim çevremize kendimizi kabul ettirme ve beğendirme ile ilgili bir durumdur. Çünkü sevilmek ve beğenilmek duygusu herkesin hoşuna giden bir durumdur. Sizlere bu yazıda pirinç suyunun güzelliğimiz üzerindeki mucizevi etkilerinden bahsedeceğiz.

özellikle saçların daha gür ve daha güçlü olmasını sağladığı bilinmektedir. Özellikle saçlarını uzatan ve rekorlar kitabına giren Çin’li kadınların yaşamları üzerinde yapılan bir araştırmada pirinç suyundan faydalandıkları gözlemlenmiştir. Böylece ile masaj yapılan saçlar uzun süre gür bir şekilde kalarak saçların korumasında büyük oranda fayda sağlanmaktadır.

Bunun dışında pirinç suyunun cilt üzerinde de ciddi şekilde faydaları vardır. Pirinç suyunu cildimize sürdüğümüzde cildimizi ferahlatır ve ciltteki siyah lekeleri yok etme gibi özelliği vardır. Cilt açıcı etkisi sayesinde cildimizde yer alan lekelerden kolay şekilde kurtulabiliriz.

Pirinç Suyu Nasıl Elde Edilir ?

Pirinç suyunu elde etmek için öncelikle pirinci ve suyu bir tavaya koyup güzelce kaynatın tabi bu işlem sonrasında pirinçler suyu çekeceğinden biraz fazla miktarda su koymak gerekecektir. Bu işlemin ardından arta kalan suyu bir kaba süzerek koyun ve bu suyu yüzünüze, cildinize ve saçlarınıza masaj yapmak suretiyle uygulayabilirsiniz. Böylece cilt lekelerinden ve diğer pek çok cilt sorunlarını geride bırakabilir ve saçlarınızın bakımını tam bir şekilde yapabilirsiniz.

Pratik ve hızlı şekilde pirinç suyu elde etmek isteyenler için ise, pirinçleri ve suyu bir kaba koyduktan sonra burada 2-3 saat boyunca bekletin. Ardından ortaya çıkan suyu süzerek kullanabilirsiniz. Bu iki işlem de aynı işi görmektedir, ancak pirinçlerle pirinci kaynatma daha hızlı bir yöntem olmasının yanı sıra suyun ılımasını beklemek biraz zaman alacağından ikisinin hazırlama süresi ortalama aynı olmaktadır.

Hazırlamış olduğunuz bu suyu 5 gün boyunca buz dolabında gönül rahatlığı ile saklayabilirsiniz. Böylece kısa aralıklarla bu uygulamayı yaparak cildinizdeki lekelerden kurtularak saçlarınızın daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Dikkat ettiğimiz ve çözümünü aradığımız sürece aslında doğa bize pek çok konuda doğal yöntemlerle sorunların çözümünü de sunmaktadır. Cildimizde çıkan güneş lekelerini bu su yardımı ile kısa sürede yok edebiliriz. Bu ve bunun gibi yöntemler doğanın bize sunduğu milyonlarca yöntemden sadece bir tanesi, sadece araştırmak meraklı olmak ve çözümüne ilişkin bir takım çözüm önerilerinde bulunmak gerekmektedir. İşte o zaman doğru olana ulaşmamız kolay ve hızlı olacaktır.

 

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.