Kiraz Sapı Neye İyi Gelir?

Kiraz Sapı Neye İyi Gelir?

Kiraz Sapının Faydaları Nelerdir? Kiraz Sapı Neye İyi Gelir?

Başta zayıflama amacıyla, ardından da tüm sindirim sistemi rahatsızlıklarında kiraz sapının faydalarından yararlanılmaktadır. Ayrıca kiraz sapı selülit sorunu olan kişiler tarafından cilt temizliğinde de tercih edilmektedir. Kiraz sapının faydalarından yararlanabilmek için kiraz sapı çayı veya suyu hazırlanarak içilmesi gerekmektedir. Bu sebeple ilk olarak kiraz sapının çayının nasıl hazırlandığını anlatmak istiyorum.

Kiraz Sapı Çayının ( Suyunun) Tarifi

Malzemelerimiz;

50 tane kiraz sapı
50 gram rezene
30 gram sinameki
25 gram çörekotu
15 gram mısır püskülü
1 adet limon

Yapılışı;

Tüm malzemeleri 1 litre suyla karıştırıp 10 dakika boyunca kaynatıyoruz. Ardından kaynar şekilde süzüp suyunun içine birkaç damla limon suyu döküp karışımı 1 şişeye aktarıyoruz. Şişemizin kapağını kapatıp dolapta saklıyoruz. Kiraz sapı çayının faydalarından yararlanabilmek için yemeklerden önce veya yemek yedikten 2 saat sonra sadece 1 bardak içmeliyiz. Günde 3 öğün kiraz sapı suyundan 1’er bardak içmeniz tüm sorunlarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Kiraz Sapı Nasıl Zayıflatıyor?

Birçok faydası bulunan kiraz sapının zayıflamaya etkisi çayının içilerek vücutta bulunan toksin maddeleri dışarı atması sayesinde gerçekleşmektedir. Sindirim sistemini hızlandırıcı ve yağ yakmaya yardımcı özelliği bulunmaktadır.

Kiraz Sapının Ödeme Faydaları;

Toplanıp kurutulan 15 adet kiraz sapı 10-15 saat boyunca 4 su bardağı suyun içinde bekletilip ardından yarım saat kadar kaynatılır. Ardından soğutularak günde 2 bardak içildiği takdirde vücutta oluşan ödemlerin son bulmasına yardımcı olmaktadır. Çünkü kiraz sapı çayı vücutta birikmiş olan fazla suyun atılmasına yardımcı olmaktadır.

Kiraz Sapı Suyu Sakinleştiricidir;

Kiraz sapı suyu veya çayı içildiği takdirde beyinde sakinleştirici etkiye sebep olmaktadır.

Kiraz Sapı Böbreklere Faydalıdır;

Bağırsakların çalışmasına yardımcı olduğu ve vücuttaki toksinlerin atılmasını sağladığı için kiraz sapı böbrek rahatsızlığı olan kişilere iyi gelmektedir. Kiraz sapı ayrıca böbrek taşı oluşumuna da engel olmaktadır.

Kiraz Sapı Kanı Temizler;

Kanda bulunan zehirli maddelerin atılmasına yardımcı olan kiraz sapının kanı temizleyici ve kan hücrelerini arttırıcı özelliği bulunmaktadır.

Kiraz Sapı Kolesterolü Düşürür;

Kiraz sapının damarlarda tıkanıklığı sebep olan kolesterolü düşürücü özelliği olduğu yapılan araştırmalarla tespit edilmiştir.

Kiraz Sapı İdrar Yolu Enfeksiyonlarını Engeller;

Böbreklere ve bağırsaklara olan faydaları sebebiyle idrar yolunda oluşan enfeksiyonları yok eder ve yeni enfeksiyonların oluşumuna engel olur.

Kiraz Sapıyla Detoks;

Kiraz sapı çayında bulunan fazla suyu dışarı atma ve ödemi engelleme özelliği cildinizin daha sıkı, genç ve güzel görünmesine yardımcı olur. Bu sayede kiraz sapı doğal bir detoks etkisi göstermektedir. Ayrıca kiraz sapı vücutta bulunan toksinlerin atılmasına yardımcı olduğu için daha beyaz ve parlak bir cilde kavuşmanızı sağlar.

Kiraz Sapı Banyosu

Şişkin gözlerinizi görüntüsü sizi rahatsız ediyorsa veya el ve ayaklarınızın cildinde oluşan kırışıklıklardan bıktıysanız bu durumdan kiraz sapı banyosu ile kurtulabilirsiniz. Yapacağınız şey 4 tutam kadar kiraz sapına 3 litre su ekleyip 10 dakika kaynattıktan sonra içine 20 çubuk tarçın tanesi ve 5 gram ıhlamur atıp bu karışımla banyo yapmak olacaktır. Aynı şekilde hazırladığınız bu karışımı bir kaba ekleyip el veya ayaklarınızı 20 dakika bu suyun içinde tuttuğunuz zaman ağrılarınızın geçtiğine şahit olabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.