Kan Şekerini Düşürmenin Yolları

Kan Şekerini Düşürmenin Yolları

, Günümüzde insanların yaşadığı bir takım sıkıntılar ve sorunlar dışa vurmakta ve bunlar genellikle rahatsızlık olarak yansımaktadır. Stres ve sinir gibi psikolojik faktörlerin ve kişinin içinde bulunduğu ortamdan kaynaklı etkilerden sonra ortaya şeker hastalığının çıktığı pek çok kez görülmüştür. Şeker hastalığı şeker ile ilgili bir durum olsa da çoğu kez altında stres gibi durumların olduğu da bilinmektedir. Dolayısıyla şeker hastalığı zaman zaman kandaki şeker miktarının yükselmesi gibi bir sonuç ile hastanın canını sıkan durumlar ortaya çıkarabiliyor. Biz de bu yazıda kan şekerinin düşürmenin kolay ve etkili yollarından sizlere bahsedeceğiz.

Öncelikle diyabet her yaştan pek çok kişide görülen bir rahatsızlıktır. Diyabet pek çok kişide görülebildiğinden özellikle stres altında olan kişilerde görülme ihtimali de yüksek olabilmektedir. Bunların dışında genetik faktörler de önemlidir. Şimdi diyabeti işaret eden belirtilere bir göz atalım.

Kan Şekerini Düşürmenin Yolları

Kan Şekerini Düşürme

?

-Aşırı susuzluk, eğer sürekli olarak su içme isteğiniz varsa ve gün içinde sürekli olarak susuyorsanız kan şekerinizi ölçtürmeniz de fayda vardır.

-Aşırı derecede acıkma, diyabet belirtilerinden bir diğeri ise kişinin sürekli olarak acıkma ihtiyacıdır. Vücudumuz enerji üretmek için yeterli glikozu bulamadığından tokken açlık hissi oluşur. Bu yüzden beyne açlık sinyali gönderilir.

-Yorgunluk da bir diğer diyabet belirtileri arasında yer almaktadır.

-Vücutta farklı sebeplerle oluşan yaraların geç iyileşmesi. Diyabet hastalarının normal bir sağlıklı bireye göre yaralarının daha geç iyileştiği görülmektedir. Vücutta diyabet rahatsızlığı olduğunda vücudun bu yaraları iyileştirmek için savaşma gücü düştüğü gözlemlenmiştir bu yüzden yaralar geç iyileşmektedir.

-Diyabet bunların dışında görme yeteneğini bozabilmektedir. Bunun sonucunda ortaya bulanık görme gibi bir durum çıkabilmektedir.

?

Evde pratik şekilde hazırlayabileceğiniz şekeri düşürme yöntemleri vardır bunlardan birincisi soğan ve limon kürüdür. Rendelenmiş bir soğanı tülbentten geçirin ve bu suya tam bir limonun suyunu karıştırarak bu karışımı günde iki kez içerek şekerin düşmesini sağlayabilirsiniz.

Sarımsak doğal antibiyotik olarak bilinir ve her derde devadır. Bunlar arasında şeker hastaları da vardır. Şeker hastaları sarımsak tüketerek kan şekerlerini düşmesini sağlayabilir. 1 bardak suya ezilmiş sarımsak atarak bir gün boyunca bekletin, ardından faydalı maddeler suya geçtikten sonra bu suyu tüketerek kan şekerinizi düşürebilirsiniz. Dikkat etmemiz gereken bir konu var ki aşırı derecede sarımsak tüketimi sindirim sistemimiz üzerinde sorun yaratan bir durumdur bu yüzden sarımsak tüketimine dikkat etmemiz gerekmektedir.

Bu yukarıda vermiş olduğumuz öneriler sarımsağa alerjisi olan kişiler başta olmak üzere, hamileler veya bebeğini emziren anneler ve 4 yaşın altındaki çocuklar için uygun değildir. Bu yüzden bu kişiler dikkat etmesi gerekmektedir.

Sonuç olarak ede kan şekerinizi düşürmek kolaydır ancak dikkatli olmak gerekmektedir.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.