Elma Sirkesinin Faydaları

Elma Sirkesinin Faydaları

ELMA SİRKESİNİN FAYDALARI

, çok fazladır. Bu faydalarından biri de, ciltte oluşan sivilceleri ve siyah noktaları yok etmektir. Ayrıca soluk, kuvvetsiz ve mat saçlarınızda daha sağlıklı bir görüntü yakalamak için de, kullanabilirsiniz.

 

İmkan buldukça elma sirkesi tüketmekte fayda vardır. Elmaların suyunu kullanarak fermantasyonlaştırarak ortaya çıkarılan elma sirkesi, sağlığa iyi geldiği gibi, evdeki bütün temizlik alanlarında da kullanılmaktadır. Bakterileri yok edici özelliği olan elma sirkesi sayesinde, evinizde tamamen hijyenik bir ortam oluşturabilirsiniz.
Bu faydaların arasında en önemlilerinden biri de, ciltte oluşan sivilce ve siyah nokta sorunları üzerinde gösterdiği etkidir. Karma veya yağlı bir cilt tipine sahip olan insanlar, sivilce ve siyah nokta sorunlarından, elma sirkesini seyreltip tonik olarak kullanıp kurtulabilirler.

 

ELMA SİRKESİ LEKELERE NASIL BİR ETKİ EDER?

Ciltte oluşan lekelere karşı, büyük faydası olduğu bilinen elma sirkesi, düzenli şekilde kullanıldığında ciltte renk açıcı görevi görmektedir. Ayrıca cildinizde oluşan lekeleri de en aza indirmektedir. Özellikle ciltte oluşan ve büyük rahatsızlık veren siyah nokta, sivilce, akne lekeleri ve güneş lekeleri üzerinde etkisi çok büyüktür. Bu lekeler kişinin yaşamını etkileyecek kadar sorun haline gelebilir. Ayrıca dişlerinizde oluşan lekelerin azaltılmasında da, elma sirkesinden faydalanabilirsiniz.

 

Güneş lekelerinden kurtulmak istiyorsanız, her duştan sonra bir fincan elma sirkesini bir kova suyun içine karıştırın ve vücudunuza uygulayın. Özellikle lekelerin olduğu bölgelere uygulamanız faydalı olacaktır. Bunun dışında vücutta oluşan akne lekelerine karşı, 2 tatlı kaşığı elma sirkesine 3 tatlı kaşığı su ekleyip seyreltin. Seyrelttiğiniz sirkeyi bir pamuk yardımı ile akne ve sivilce lekelerinin üzerine, kompres yaparak uygulayın. Bu işlem sayesinde cildinizdeki gözenekleriniz açılacak ve cildinizde sıkılaşma oluşacaktır. Ayrıca lekelerinizin renginde çok belirgin açılmalar olacaktır.

 

ELMA SİRKESİNİN DİĞER FAYDALARI

Elma Sirkesinin Faydaları
– Elmanın vücuda olan faydaları ile elma sirkesinin vücuda etki ettikleri tamamen aynıdır.
– Soda ile karıştırılan elma sirkesi, sivilcelere karşı yok edici etkiye sahiptir.
– Elma sirkesi kullanmak, sindirim sistemi sorunlarının önüne geçmenize yardımcı olur.
– İçeriğinde bulunan elementler, bağışık sisteminizin güçlenmesini sağlar.
–  Elma sirkesi kullanmak, bağırsak problemlerini yok eder ve kabızlığa iyi gelir.
– Egzama ve diğer yaralara uygulandığında, tedavi edici etkisi vardır.
– Boğaz ağrısı, grip ve nezle gibi durumlarda, elma sirkesi kullanımı bu sorunların azalmasını sağlayacaktır.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.