Badem Yağının Faydaları

Badem Yağının Faydaları

E vitamini açısından zengin bir içeriğe sahip olan çok yararlı bir bitkisel yağdır. Acı ve tatlı olmak üzere iki çeşidi bulunan badem yağının tatlı olanı kozmetik ürünlerin içeriklerinde ve doğrudan cilt bakımında kullanılır. Kuru ciltler için mucizevi bir nem kaynağı olan cildin yenilenmesinde de büyük rol oynar. Siyah noktalar, sivilceler, lekeler ve pul pul olmuş deriler için tatlı badem yağını doğrudan cildinize uygulayabilirsiniz.

E vitamini açısından zengin olması sebebiyle badem yağı cildinizin ve özellikle saçlarınızın ihtiyaç duyduğu vitamin eksikliğini giderir. Yıpranmış saçlara canlılık veren badem yağı ayrıca saçlarınızın daha sağlıklı uzamasına da yardımcı olur. Kozmetik mağazalarında satılan pahalı bakım yağı ve maskeler yerine aktarlarda kolaylıkla bulacağınız tatlı badem yağından bir iki damla kullanarak saçlarınıza düzenli bakım yapabilirsiniz. Yüksek ısıya maruz kalan, kırılan saçlarınızı badem yağı ile onarıp parlak ve canlı hale getirebilirsiniz.

Badem yağını kaş ve kirpiklerinizin daha gür ve sağlıklı olması için de kullanabilirsiniz. Bir pamuk yardımıyla kaşınıza ve kirpiğinize uygulayacağınız badem yağı ile kaş ve kirpiklerinize bakım yapabilirsiniz. Yine bir pamuk yardımıyla badem yağını makyaj temizleyici ürününüze alternatif olarak da kullanabilirsiniz.

Faydaları saymakla bitmez badem yağı ile güzelleşmek ve kozmetik ürünlere tonla para harcamamak için aktarınıza uğrayın ve badem yağının iyileştirici gücü ile daha sağlıklı bir cilde ve ışıl ışıl parlayan saçlara sahip olun.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.