Saç Aşısı Nedir?

Saç Aşısı Nedir?

?

İnsanoğlunda estetik kaygılar hemen her dönemde ön planda olmuştur. Dış görüntü anlamında en önemli noktalardan biri olan saç konusunda sorun yaşayan kişi sayısı oldukça fazladır. Gerek dış etkenler, gerekse de kalıtsal nedenlerden dolayı meydana gelen saç dökülmesi sorunu sadece görsel değil, psikolojik anlamda da sorunlara neden olmaktadır.

Saç dökülmesi konusunda araştırma yapan uzmanlar bu konuda önemli aşamalar kaydetmiştir. Amerika’da 2008 yılından beri başarıyla uygulanan saç aşısı yöntemi ülkemizde fazla bilinmemektedir. Gittikçe yaygınlaşmaya başlayan bu yöntemin son derece önemli artıları mevcuttur.

, içerisinde hücreler arasında bağlantıyı daha iyi sağlayan ekstraselüler matriks, vitamin, özel ilaç ve p.r.p kombinasyonundan oluşan özel formüldür. Bu yöntem lokal anestezi yapılarak, saç derisine enjekte edilmesiyle gerçekleştirilir.

Tek Seansta Tedavi

Saç aşısı ABD’de en önemli onay mekanizması olan FDA onaylı bir yöntemdir. Bu yöntemin uygun koşullarda ve uygun bileşenlerle yapılması durumunda hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Bu yöntemin en büyük avantajı onlarca seansta sonuç almak yerine tek seansta sonuç almanızı sağlamasıdır.

Tek seansta tedavi sunmasının yanı sıra, 1 saat gibi kısa sürede noktalanan bir işlem olması da önemli bir artıdır. Bu işlemin ardından kişi sosyal hayatına devam edebilmektedir. Risk içermeyen ancak önemli ölçüde fayda sunan bu yöntem doğru uygulandığında hızlı bir şekilde sonuç vermektedir.

Saç aşısı özellikle yaptırmayı düşünen kişilere önerilmektedir. Yani, yapılması için saç olan bölgeden alım yapıldığı için bu saçların güçlü olması esastır. Saç aşısı hizmetinden faydalanan kişilerin saç ekimlerinin çok daha başarılı olduğu gözlemlenmiştir.

Saç Aşısı Kimlere Uygulanabilir?

Saç aşısı, saçlarında incelme ya da seyrelme yaşayan herkes tarafından kullanılabilir. Bu yöntemin uygulanma aşamasında erkek ya da kadınlara farklı uygulama yoktur. Yani, bu uygulamadan herkes aynı dozda ilaç ve aynı yöntemlerle faydalanmaktadır.

Saç aşısı, saç dökülmesi olan kişilere önerilmektedir. Bu aşı yapıldıktan sonraki aylarda dökülme olan kısımlarda gözle görülür düzeyde iyileşme sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra saç tellerinde incelme olan kişilerde, saç tellerini güçlendirmek için bu uygulamadan faydalanabilir. Böylece daha güçlü saç telleri elde edilebilir. Saç kıran sorunu yaşayan kişilere de bu yöntem önerilmektedir.

Saç aşısı konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur. Yani, ciddi oranda saç dökülmesi ya da saç teli incelmesi sorunları yaşamayan kişiler de bu hizmetten faydalanabilir. Bu uygulamayla birlikte olası bir dökülme sorununun önüne geçilmiş olur.

Saç Aşısının Kalıcılığı

Saç aşısında en fazla sorulan sorulardan biri de bu uygulamanın kalıcı olup olmadığı konusudur. Her bünyede farklı etki gösterebilen saç aşısı uygulamasının genellikle kalıcı etkiye sahip olduğu görülmektedir.

Saç aşısı uygulamasında genellikle tek uygulamada sonuç alınmaktadır. Bugüne kadar yapılan uygulamalarda ikinci defa tedaviye ihtiyaç duyan kişi çıkmamıştır. Yine de eğer ikinci tedavi gerekirse ilk işlemden 1 yıl sonra tekrar uygulanabilir.

Saç aşısı uygulamasını güvenle ve içiniz rahat bir şekilde yaptırabilirsiniz. Bu yöntemle tek seansta ve yan etkiye maruz kalmadan sonuç elde edebilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.