Saç Aşısı Hakkında Tüm Bilgiler

Saç Aşısı Hakkında Tüm Bilgiler

ekiminde bir devrim niteliği sayılan saç 1999’da Harward profesörü olan Dr. Hitzig tarafından özellikle yanı, yara ve organ kopmalarında kullanılan özel formülün saç tedavilerinde kullanmaya başlamasıyla ortaya çıkıyor ve oldukça da başarılı sonuçlar elde ediyor. Özellikle Amerika’da en başarılı saç tedavileri arasında geliyor. Amerika’nın önemli onay mekanizmalarından olan FDA’in (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) 510k sertifikasıyla onaylanmış olduğu için güvenliği ve etkinliği de bu bağlamda kanıtlı denebilir.

?

Saç aşısı saçın büyümesini ve uzamasını sağlayan bu konuda destek veren vitaminlerden ve minerallerden oluşan bir takım kombinasyonların deri altına enjekte edilmesiyle yapılan bir uygulamadır. Özellikle Donör bölge denilen işleminde transfere uygun kıl köklerin yer aldığı genellikle sakal, sırt, ense, alt veya üst çene, göğüs, omuz ve bacak bölgesinden alınan kıl foleküllerinin saçsız alana nakil edilmesi ve sonra bu kılların tutunmasını destekleyici uygulamadır.

?

PRP içeriği ile karıştırılma yöntemi ile elde edilen saç aşısı enjeksiyon yardımıyla deri altına ortalama 60 dakika sürede uygulanır. Tekrar eden seansları yoktur sadece bir kez uygulanır. Ayrıca aşı uygulanacak alana önceden lokal anestezi yapılır.

Bu Yöntem Kimlere Uygulanır?

 • Saç kaybı yaşan kişilere
 • Erkeklerde kelliğin yeni başladığı dönemlerde olan kişilere
 • Bayanlarda özellikle hamilelikten sonra saç dökülmesi yaşayanlarda
 • Saç kıran gibi saç rahatsızlığı olan kişilerde
 • Zayıf ve güçsüz saç teline sahip kişilere
 • Ailede genetik olarak kelliğin olduğu ve bu duruma önceden tedbir almak isteyen kişilere

Saç Aşısının Kalıcılığı Ne kadardır?

Saç Aşısı Hakkında Tüm Bilgiler

Bu tedavinin sonuçlarına bakıldığında genellikle kişinin DNA’sına bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte herkeste ayrı ayrı değerlendirilmeye tabidir. Saç aşısı uzun süre dayanıklılık gösterdiği bilinmektedir.

Saç Aşısı Saç Çıkarır Mı?

Saç aşısı faydalı bir yöntem olmasından dolayı ilk olarak amaç hastanın var olan saçlarındaki kayıpları önlemektir. Bunun yanı sıra zayıf kalan saç köklerini canlandırarak tekrar eski haline döndürmek amaçlı uygulanan medikal bir uygulamadır.

Kendi Kanınızdan Alınan Kök Hücreler Sayesinde Saç Aşısı

Saç Aşısı Hakkında Tüm Bilgiler

Kanınızda inaktif şekilde yer alan özellikle saç aşısı haline getirilen kök hücreler saç diplerine enjekte edilmekte ve enjekte edilen bu hücreler saç dipleriniz etrafında sağlam bulunan saç köklerine benzer şekilde davranarak modelleme meydana getirmektedir. Böylece bu kök hücreler sağlam ve canlı kök hücreler gibi davranmaya başlar. Bu durumu saçlarınız için bir bakıma bakım olarakta düşünebilirsiniz. Saç tellerinizde kalınlaşma, güçlenme ve saç renginde koyulaşma meydana gelmektedir.

Saç Açısı Sonucu Ne Zaman Görülür?

Saç aşısı yapıldıktan sonra ortalama 5-6 ay içerisinde saç dökülesinde belirgin şekilde azalma görülecektir ve sonuç alınmaya başlanacaktır.

Saç Aşısının Yan Etkileri Var Mıdır?

Saç Aşısı Hakkında Tüm Bilgiler

Yapılan araştırmalarda saç aşısının herhangi bir yan etkisinin bulunmadığı tespit edilmiştir ki. Amerika FDA’dan onaylı olması buna kanıttır.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

Beğendiyseniz paylaşabilirsiniz Facebook Twitter Google+ Whatsapp

Yorumlar (5)

YORUM YAZ
 1. Avatar kaya 21 Kasım 2016, 15:54 diyorki:

  arkadaslar sac ekim maliyetini bilen varmi onerebileceginiz yerler varmi bana yardimci olabilirseniz memun olurum simdiden tesekurler.

 2. Avatar aslı 29 Haziran 2016, 16:32 diyorki:

  Saç aşısı yaptıktan sonra acaba yan etkileri var mıdır, yani saç aşısı sonrası yaşananları insan merek ediyor.

 3. Avatar kemalrr 29 Haziran 2016, 01:11 diyorki:

  bu yaz yaptırmayı düşünüyorum saç ekiminden se aşı yaptırmak daha mantıklı geliyor fakat çok uçuk ücretler talep ederlerse mecburen ekim yaptırırım

 4. Avatar Nuriye 28 Haziran 2016, 03:27 diyorki:

  Bayanlarda bazen erkek tipi saç dökülmesi görülüyor. Bu tip ilginç hastalıklarda da acaba işe yarar mı

 5. Avatar Mehmet 27 Haziran 2016, 12:18 diyorki:

  Bende saç aşısı yaptırmayı düşünüyorum fakat hiçbir sitede 2016 fiyatı hakkında net bir bilgiye ulaşamadım bilmiyorum acaba aşıyı yapan hastaneleri arasam telefonla fiyat verirler mi?