Prp Tedavi Yöntemi ile Yeni Ciltler

Prp Tedavi Yöntemi ile Yeni Ciltler

 Tedavi Yöntemi ile Yeni Ciltler 

Prp tedavi yöntemi ile artık normal yaşınızdan daha genç görünebilirsiniz. Prp tedavisi hastalar için çok avantajlı olduğu kadar  sağlıklı bir cilt gençleştirme yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yöntem ile yapılabilecekler düşünüldüğünde insanlar yaşlanmaktan korkmadan yaşamalarını sürdüreceklerdir. Yapılan tedavi uygulamasında hasta olarak tedavi görmek isteyenlerin kendi vücutlarında dolaşımını sağladıkları kandan alınan 8-20 cc kan santrifüj cihazlarında işlenerek trombasit yönünden zengin plasenta elde edilerek yapılabilecekler;

  • Yüz dolgusu 
  • Dudak dolgusu 
  • Göz altı dolgusu 
  • Işık dolgusu
  • Leke tedavisi 
  • Sivilce tedavisi 
  • Akne tedavisi 

Gibi rahatsızlık duyulan bölgelerin tedavi edilmesinde kullanılmaktadır. Dolgu yapılacak bölgelere elde edilen plasenta mikroenjeksiyonlar yardımı ile uygulanarak deri dokusunun içeriğinde bulunan hücrelerin hareketlenerek yenilenmesini ve gençleşmesini sağlarken aynı zamanda ölü hücreleri de deriden uzaklaştırmaktadır.

Leke, akne ve sivilce tedavilerinden sonra geride kalan izleri tamamen ortadan kaldırmak için uygulanan plasenta uygulaması aynı esaslar doğrultusunda doku yenilemesi sağlayarak izlerin yok olmasını sağlamaktadır. Botoks uygulamaları ile cilt gergin bir hal aldırılırken deri alt tabakasını da canlandırılmaktadır.

Cerrahi İşlem Uygulanmadan

Ameliyatsız yüz germe yöntemleri olarak uygulanan birçok yöntem sayesinde cerrahi işlem uygulanmadan gençleşmek ve yüz germe artık çok kolay yapılmaktadır. Deri üzerine krem sürerek anestezi işlemlerinin yapılması ile enjeksiyonlar kullanılarak kimyasal  gibi işlemler çok kolay bir şekilde uygulanarak kesmeye veya diğer cerrahi işlem uygulamaya gerek kalmadan tedavi süreci tamamlanmaktadır. Mezoterapi uygulamasında deri için sağlanan mineral ve vitaminler deri tabakasının kendini yenilerken eski elastikiyetini kaybeden kısımlarında onarımını sağlamaktadır. Bu nedenle yan etki yaratacak bir durum ortaya çıkmamaktadır.

Bir başka iz bırakmayan  yöntemi de örümcek ağı estetiği olmaktadır. Deri alt tabakasına ince iğneler yardımı ile yerleştirilen iplerin bir ağ oluşturmasından dolayı örümcek ağı adını alan yöntem zamanla yenilenen dokunun iplere uyguladığı direnç cildin gergin ve canlı bir hal almasını sağlamaktadır. Mezoterapi uygulamalarında cilt üzerinde işlem yapılırken iz kalmaması tercih edilme sebepleri olurken az acı vermesi de en çok dikkat çeken yönlerinden olmaktadır.

Saç mezoterapisi canlı saçların ortaya çıkarılması için plasentanın saç diplerine uygulanması ile kuvvetlenen hücrelerin kökleri sağlamlaştırması daha sağlıklı saçların ortaya çıkmasını ve daha sık saçlar oluşmasında önemli bir yöntem olmaktadır.

Bütün bu sayılan ameliyatsız cilt germe ve gençleştirme işlemlerinde kullanılan yöntemlerin en önemlisi olan prp tedavi yöntemi özellikleri ile de çok dikkat çekmektedir.

Hastanın kendi kanından elde edilen plasenta dokuların canlanmasını hızlandırmaktadır

Kişilerin kendi kanından elde edilmesinden dolayı herhangi başka bir ek tıbbi gereksinim duyulmadan elde edilmektedir.

Kişinin kendi kanından olması ve dışarıdan başka bir madde eklenmemesi bulaşıcı  risk oranını tamamen ortadan kaldırmaktadır.

Prp tedavi yönteminde kişinin kendi kanından elde edilen plasenta alerjik risk taşımamaktadır.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.