Organik İplik ile Ameliyatsız Yüz Germe

Organik İplik ile Ameliyatsız Yüz Germe

Organik iplik ile ameliyatsız

 

Günümüzde insan dokusuna uyumlu olan ve özel bir şekilde üretilen ipler ile Organik iplik ile ameliyatsız yüz germe uygulamaları başarıyla yapılmaya devam edilmektedir. Lokal anestezi tercih edilerek yapılan bu işlem oldukça başarılıdır ve tüm vücutta da uygulanabilmektedir. Estetik cerrahide bile bu işlem kabul görmüştür.

 

Son zamanlarda Avrupa’da daha çok tercih edilen bu işlem ile cilt altına özel iplikler yerleştirilir ve cilt gerilir. Bununla birlikte cilt kalitesi artırılır ve daha pürüzsüz bir cilde ulaşılır. Boyun, yüz ve tüm vücutta uygulanabilen bu işlem ayrıca alın germe ve bozulmuş çene çizgilerinin düzeltilmesinde de tercih edilmektedir. Deforme olmuş karın derisi için de kullanıldığını söylememiz mümkündür.

 

Uygulama Nasıl Yapılır?

 

İhtiyaç ve uygulama tekniğine göre seçimler yapıldıktan sonra cilt germe işlemlerinin etkisi de kısa sürede başlar ve en az 2 yıl devam eder. Cildin sıkılaşması adına tercih edilen bu yöntemin etkisinin ortaya çıkması ise birkaç haftayı bulabilmektedir.

 

İşlemden önce hastanın yüzü temizlenir ve lokal anestezi uygulanır. Daha sonra işlem yapılacak bölgeler işaretlenir ve özel iplikler uygulanır. Cildinizdeki büyüme faktörlü kolajen üretiminin de başlaması sayesinde başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

 

Uygulama alanına anestezi uygulandıktan sonra doktor tarafından özel iplikler yerleştirilir. Vakanın durumuna göre farklı yöntemlerde vardır ve hangi tedavi şeklinin uygulanacağına ise doktor karar vermektedir. Cildin sarkma durumuna göre uygulanan özel iplik sayısı ise 30 ile 100 arasında değişmektedir. Ayrıca Organik iple ameliyatsız yüz germe işleminden sonra etkisi kısa sürede görülebilmektedir. Aradan zaman geçtikten sonra bu durum daha çok kendini belli eder ve 1 ile 2 hafta sonrasında ise uygulamanın neticelerini tam anlamıyla görebilirsiniz. Etkisi ise 12 ile 18 ay arasında sürmektedir.

 

Uygulamanın avantajları arasında;

 

  • Kısa sürede uygulanması,
  • Zararsız ve konforlu olması,
  • İnce kırışıkları gidermesi,
  • Güvenilir ve kolay olması,
  • Kolajen üretimini desteklemesi,
  • Gerektiğinde tekrar yapılabilmesi,
  • Hiçbir yan etkisinin olmaması gibi avantajları bulunur.

 

Sizlerde Organik ip ile ameliyatsız yüz germe uygulamasından faydalanabilir ve kısa sürede sonuç alabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.