GÜZEL GÖRÜN GÜZEL YAŞA

GÜZEL GÖRÜN GÜZEL YAŞA

Güzel bir hayatın en temel kuralı kendini iyi hissetmektir. Bir insan kendisini seviyorsa hayatını da sever. Kendini sevmiyorsa hayatın zevklerini göremez. Daima karamsar bir hava içinde olur. Bu nedenle güzel görünen insan kendini sevecektir. Kendini seven insan hayatını, çevresini de sevecektir. Her insan doğuştan mükemmel hatlara sahip olamayabilir. Ya da çok güzel hatlara sahip olup sonrasında yaşanan bazı durumlar sebebiyle bunları yitirebilir. Fakat bu özelliklerini geri almak ya da hiç yoktan sahip olma şansına sahip olabilir. Doğuştan mükemmel bir buruna sahip olup sonrasında kaza geçirip burnu kırılan ve şekli bozulan bir insan burun estetiği yaptırabilir. Ya da kendi doğal burnunu çok beğenmeyip biraz daha küçük olmasını isteyebilir. Bunlar insanın kendisini daha iyi hissetmesi için gerekli şeylerdir. İnsan aynaya baktığında gördüğüyle mutlu olmalıdır, hüzünlü değil.

Gençliğinde çok güzel yüz hatlarına sahip olan birisi zamanla eski güzelliğini, sağlıklı cildini kaybedebilir. Yaşlandığı için elmacık kemikleri belirginliğini yitirebilir ya da alnındaki, dudak çevresindeki, göz kenarlarındaki çizgiler moralini bozabilir, onu mutsuz edebilir. Bu sebeple aynalara küsebilir. Ancak buna hiç gerek yoktur. Artık modern tıp çok ilerledi. Birkaç saat süren yüz gençleştirme ile cilt eski güzelliğine kavuşturulabilir. Elmacık kemikleri yeniden belirgin hale getirilebilir, çizgiler tamamen yüzden silinebilir. Bu saç için de geçerlidir. Gençliğinde çok sağlıklı, parlak ve gür saçlara sahip olan birisi bazı nedenlerden dolayı saçlarının bir kısmını yitirebilir.

Geçirilen bazı hastalıklar ya da genetik faktörler saç dökülmelerine neden olabilmektedir. Eğer saç ekimi yapılırsa saçlar yeniden gürleşerek sağlıklı bir hale getirilebilir. Hatta eskisinden daha da güzel bile olması mümkündür. Buradan çıkarılacak sonuç her şeyin bir çaresi olduğu ve hiçbir şey için insanların kendisini üzmemesi gerektiğidir.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.