Seo Mu Yoksa Adwords Mü?

Seo Mu Yoksa Adwords Mü?

Mu Yoksa Mü?

sektöründe sosyal medyanın dışında arama motorlarının etkisini bilen ve projelerinde başarılı yatırımlar yaparak etkili sonuçlar elde etmek isteyen kişilerin en büyük sorunu seo’ya mı para yatırmalı yoksa Adwords’e mi olmaktadır. İlk olarak bu terimlerin ne olduğuna kısaca değinmek istiyorum. Seo arama motoru optimizasyonu anlamına gelip internet sitelerinin Google ve diğer arama motorlarında çeşitli arama terimlerinde ilk sayfalara yükselerek sürekli bir ziyaretçi potansiyeline sahip olması için yapılan çalışmalara denilmektedir. Adwords ise internet ortamındaki en etkili ve hedefe yönelik çalışmalar yapabileceğiniz reklam kanalıdır. Bu kafa karışıklığını gidermek için hangi durumlarda seo hangi durumlarda ise adwords çalışmaları yapmanız gerektiğine değineceğiz.

Seo Çalışmalarının Yapıldığı Durumlar;

Arama sıralamalarında kalıcı bir başarı elde edip sitenize sürekli ziyaretçi akışı sağlayabilmeniz için seo çalışmaları yapmanız gerekmektedir. Fakat seo çalışmaları neticeleri çok uzun sürede elde edilen çalışmalardır. Örneğin bazı rekabet düzeyi yüksek anahtar kelimelerde seo çalışmaları yaparak yükselmeniz aylarca sürebilmektedir.

Seo çalışmalarının bir diğer amacı ise ziyaretçilerinize daha kaliteli bir internet sitesi deneyimi sunmak ve hizmetlerinizi daha kullanışlı bir şekilde müşterilerinize ulaştırmaktır. Bu sebeple seo çalışmaları internet siteleri için yapılması zorunlu bir yatırımdır.

Adwords Çalışmalarının Yapıldığı Durumlar;

Müşterilerinizin beyninde marka kalıcılığı sağlamak, isminizin ve hizmetlerinizin daha geniş bir kitle tarafından daha kısa sürede ulaşılabilir olmasını sağlamak amacıyla Adwords çalışmaları yapabilirsiniz. Ayrıca Adwords çalışmaları sayesinde sitenizde kampanyalar düzenlediğiniz zamanlarda çok geniş bir kitleye çok kısa sürede ulaşabilirsiniz. Adwords çalışmaları çeşitli dönemlerde düzenli olarak yapılması gereken bir uygulamadır.

Sonuç Olarak;

Siteniz için Adwords ve seo çalışmalarını düzenli olarak sürekli yaptırmanız gerekmektedir. Seo çalışmaları için rekabet düzeyi düşük veya yüksek çeşitli anahtar kelimelere yönelik düzenli çalışmalar yaptırmalı bu anahtar kelimelerde yükseldikten sonra gerilememe yaşamamak için ufak çaplı seo çalışmalarını ihmal etmemeli ve sürekli sitenizi daha da geliştirmek için çaba harcamalısınız.

Adwords çalışmalarını ise marka bilinilirliği için sürekli olarak düşük bütçelerle devam ettirmeli fakat özel kampanyalar düzenlediğiniz zamanlarda Adwords bütçenizi arttırarak hedef kitlenize daha kısa sürede ulaşabilmelisiniz. Adwords çalışmaları yaparken doğru anahtar kelimelere yönelik reklam kampanyaları oluşturarak sizin sunduğunuz ürün veya hizmete ihtiyacı olan kişilere daha rahat ulaşabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.