İşten Kovulma Sebepleri

İşten Kovulma Sebepleri

İş yaşantınızda birçok sorunla karşılaşmanıza rağmen yaptığınız bazı hatalar sizi noktasına getirebilir. İşten kovulmanıza sebep olabilecek bazı sebeplere değinmek istiyoruz.

1-) İş Bilgisayarıyla İnternette Gezinmek

İnternet bağımlılığınız işinizi risk altında bırakabilir. Siz çalışıyor gibi görünürken internette sörf yapabilirsiniz. Fakat unutmamalısınız ki iş yerlerinin bir çoğunda çalışanların bilgisayar başında ne yaptıkları bölüm patronu tarafından takip edilebilmektedir.

2-) Yalan Söylemek

Her ne sebeple olursa olsun küçük bir yalandan zarar gelmeyeceğini düşünmek çok büyük bir hatadır ve yalancılık işten kovulma arasında çok büyük bir orana sahiptir.

3-) Dedikodu

Dedikodu hem özel hayatınızı hem de iş hayatınızı mahvedebilecek kötü bir alışkanlıktır. Çalışanlar arasında huzursuzluğu sebep olduğu ve işe odaklanma konusunda sıkıntı çıkardığı için dedikodu yapmak işten kovulmanıza sebep olabilir.

4-) İşi Ertelemek

İş yerinde yapmanız gereken işleri ertelemek veya zamanında tamamlamamak en büyük sıkıntılar arasındadır. İşten kovulmanıza sebep olan bu davranıştan kurtulmak için disiplinli ve düzenli şekilde çalışmayı alışkanlık haline getirmelisiniz.

5-) Negatif Olmak

Yaptığınız işten sıkılmak, sürekli şikayet etmek, asık bir suratla gezmek hiçbir iş verenin hoşuna gitmeyen bir durumdur. Negatif olmak işinize yoğunlaşmanızı ve yaratıcılığınızı da olumsuz şekilde etkileyecektir. Sürekli negatif bir tavır içinde olan kişiler kendilerine daha mutlu çalışabilecekleri bir iş arayışına girmek zorunda kalabilirler.

6-) Uyum Sağlamama

Her iş yerinin kendine özgü bir üniforması veya giyim tarzı bulunmaktadır. Bu sebeple kıyafetleriniz iş arkadaşlarınızla uyumlu olmalıdır. Ayrıca yaptığınız işlere uyum sağlayabilmeniz ve iş arkadaşlarınızla takım ruhu içinde çalışabilen bir birey olmak zorundasınız.

7-) İşe Geç Kalmak

Yaptığı işe ve çalıştığı iş yerine saygısı olmayan kişiler sürekli işe geç kalmaktadırlar. Bunu bilen iş verenler kesinlikle işe geç kalan çalışanlara taviz vermemektedirler.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.